Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Zdobądź 1500 złotych na imprezę z sąsiadem

2013-04-10 19:00:10 (ost. akt: 2013-04-10 15:49:38)
Tak bawili się elblążanie podczas Dnia Sąsiada na Zawadzie

Tak bawili się elblążanie podczas Dnia Sąsiada na Zawadzie

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Masz pomysł na zorganizowanie zabawy lub konkursu dla sąsiadów? Weź udział w konkursie Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Na zorganizowanie najlepszego "sąsiedzkiego świętowania" organizacja przeznaczy 1500 złotych.

Konkurs "Pomysły na sąsiedzkie świętowanie" organizowany przez ESWIP to propozycja dla elblążan, którzy chcą zorganizować Europejski Dzień Sąsiada dla mieszkańców swojego bloku czy też osiedla. Pomysły mogą być różnorodne - karaoke, konkurs na najlepsze ciasto czy gry podwórkowe, to zależy od naszej inwencji. Pomysł, który zwycięży będzie musiał zostać zrealizowany w terminie od 24 do 30 maja.
Europejski Dzień Sąsiada obchodzony jest w ostatni wtorek maja. To święto, które przywędrowało do nas z Francji i od kilku lat obchodzone jest w wielu miastach Polski, w tym również w Elblągu.

— Chcemy dofinansować jeden, najlepszy pomysł na zorganizowanie Dnia Sąsiada — dodaje Małgorzata Woźna, koordynatorka Funduszu Inicjatyw Sąsiedzkich przy ESWIP. — Do dyspozycji grupy, która przedstawi najciekawszy pomysł oddamy 1500 zł, za które można będzie zakupić wszystko to, co jest potrzebne, żeby święto doszło do skutku. Zachęcamy mieszkańców, aby do realizacji Dnia Sąsiada zapraszali instytucje czy organizacje ze swojego otoczenia, czyli świetlice, dom kultury czy spółdzielnie mieszkaniowe. Daje to nie tylko możliwość wzbogacenia oferty obchodów tego święta, ale także nawiązanie relacji między mieszkańcami a instytucjami, które w przyszłości mogą ułatwić wspólne funkcjonowanie.

Regulamin oraz wniosek na zorganizowanie Dnia Sàsiada dostępne są na stronie www.eswip.pl. Wnioski należy złożyć do 19 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia ESWIP (ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 30).
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Babcia z Dziadkiem #1050806 | 37.30.*.* 10 kwi 2013 20:04

    Czy seksparty też wchodzi w grę ? :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz