Sobota, 25 marca 2023. imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

2013-04-12 08:10:00 (ost. akt: 2013-04-11 17:01:30)
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca organizatorzy także przygotowali konkurs plastyczny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca organizatorzy także przygotowali konkurs plastyczny

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Co roku, już od ponad 30 lat, 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. I jak co roku, z tej okazji, Centrum Tańca „Promyk” przygotowało wiele atrakcji, a wśród nich konkurs dla młodszych i starszych miłośników tańca.

Tradycyjnie już w naszym mieście w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca organizowane są dwa turnieje taneczne. Pierwszy z nich to Turniej Tańca Bażant. Impreza dla najmłodszych tancerzy, która odbędzie się 20 kwietnia. Druga to Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” (21 kwietnia), na którym podziwiać można pary na znacznie wyższym poziomie. Oba turnieje odbędą się w CSE „Światowid”.

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy też do udziału w konkursach o tematyce tanecznej. Dzieci w wieku 5-6 lat mogą wykazać się zdolnościami plastycznymi i dowolną techniką wykonać pracę na temat: „Taneczne marzenia”.

- Liczymy na pomysłowość i wyobraźnię dziecka – mówią organizatorzy. - Praca powinna być wykonana na kartce A4, może być to wyklejanka, kolaż lub rysunek wykonany farbami, pastelami czy mazakami czyli pełna dowolność.

Na prace „Promyk” czeka do 25 kwietnia. Należy je kierować na adres Centrum Tańca „Promyk” ul. Browarna 80, 82-300 Elbląg. Spośród otrzymanych prac zostaną wybrane i nagrodzone trzy najlepsze. Nagrodą główną jest miesięczny karnet na zajęcia taneczne w CT „Promyk” oraz podwójne zaproszenie na Konfrontacje Taneczne czyli turniej tańca nowoczesnego. Ponadto nagrodzone parce zostaną opublikowane na stronach CSE Światowid i CT Promyk.

Konkurs przygotowany został również dla starszych miłośników tańca, którzy mają okazję wykazać się taneczną wiedzą z elbląskiego podwórka. Kto pierwszy odpowie na pytanie -
W jakich latach w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych? otrzyma karnet na 4 zajęcia Aerodance do wykorzystania w miesiącu maju. Odpowiedzi należy przesyłać na maila CT Promyk.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca czyli 29 kwietnia. Regulamin konkursu dostępny pod na stronie CSE Światowid.
Zyta Wrzos

Źródło: Dziennik Elbląski