Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Na rehabilitację będzie się czekało krócej

2013-04-12 19:00:41 (ost. akt: 2013-04-12 13:54:45)

Autor zdjęcia: archiwum szpitala w Pasłęku

— Chcemy skrócić czas oczekiwania pacjentów na zabiegi — mówi Piotr Walczak, kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej w Pasłęku. — Teraz najdłużej, bo nawet trzy miesiące, czeka się u nas na drenaż limfatyczny i na suchy masaż. Po wydłużeniu czasu pracy na pewno szybciej będą mogli rozpoczynać

Już drugi rok, w szpitalu powiatowym w Pasłęku działa Zakład Rehabilitacji Leczniczej. Chorzy korzystają z zabiegów z zakresu fizykoterapii (laseroterapia punktowa i skaner, ultradźwięki, ultrafonoforeza, elektroterapia, naświetlania promieniami UV, magnetoterapia), hydroterapii (masaże wirowe kończyn górnych i dolnych), masażu (drenaż limfatyczny oraz aquavibron) oraz kinezyterapii (pełny zakres ćwiczeń leczniczych).

Szpital systematycznie inwestuje w nowoczesny sprzęt.
— Stale udoskonalamy naszą ofertę — mówi Piotr Walczak, kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. — Między innymi jest to związane z wymianą od wielu już lat użytkowanego sprzętu na nowy. Na przykład, na starych rowerkach nie mogliśmy nawet na bieżąco kontrować pulsu pacjenta. Teraz pacjent może nawet sprawdzać, ile kilometrów już przejechał.

Ostatnio zakład wzbogacił się o rower treningowy, stepper z kolumną Montana, ergometr i wysięgnik do ćwiczeń w podwieszeniu z wyposażeniem. Pacjenci korzystają z nowych urządzeń od początku marca.
— Jest szansa, że jeszcze w tym roku otrzymamy też nowe aparaty do elektroterapii — zapowiada kierownik.

W ubiegłym roku, w zakładzie przeprowadzonych zostało prawie 45,5 tysiąca zabiegów.
— Dziennie przyjmujemy ok. 90 do 100 pacjentów, głównie z Pasłęka, okolicznych miejscowości i sąsiadujących z Pasłękiem gmin. Przyjeżdżają też do nas elblążanie, chociaż nie w dużej liczbie — podkreśla Piotr Walczak.
Obecnie zakład pracuje 8 godzin dziennie. Od maja pacjenci mają być przyjmowani o 2 godziny dłużej.
— Chcemy skrócić czas oczekiwania pacjentów na zabiegi — mówi kierownik. — Teraz najdłużej, bo nawet trzy miesiące, czeka się u nas na drenaż limfatyczny i na suchy masaż. Po wydłużeniu czasu pracy na pewno szybciej będą mogli rozpoczynać rehabilitację.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wiesentahl #1057747 | 178.37.*.* 17 kwi 2013 08:22

    Kto będzie dobijał rannych ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. chora #1053686 | 78.8.*.* 13 kwi 2013 11:01

    A W elblągu 4-m-c

    ! - + odpowiedz na ten komentarz