Wtorek, 27 lipca 2021. Imieniny Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Uczennica klasy mundurowej na Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie

2013-04-19 16:04:34 (ost. akt: 2013-04-19 12:54:01)
Uczestnicy olimpiady rywalizowali o indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Uczestnicy olimpiady rywalizowali o indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Autor zdjęcia: arch. policji

Katarzyna Dzierżanowska, uczennica Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie. Zmagania przeznaczone są dla uczniów klas mundurowych szkół średnich. Nagrodą główną jest indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

— W roku szkolnym 2012/2013 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie po raz czwarty zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Policyjną — mówi Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Olimpiada odbywała się w trzech etapach, a jej zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane ze służbą w policji oraz wiedzą o świecie współczesnym.

Z powiatu elbląskiego do pierwszego etapu przystąpiły trzy uczennice klasy IVc Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu: Kamila Paszczyk, Paulina Laszuk oraz Katarzyna Dzierżanowska. Na tym etapie zadaniem uczestników było napisanie pracy na zadany przez organizatorów temat. Wszystkie trzy uczestniczki zakwalifikowały się do drugiego etapu.

— Tutaj z kolei ich zadaniem było przejście przez niezmiernie wymagający, komputerowy test wiedzy — informuje Nowacki. — Wynik testu decydował o zakwalifikowaniu się do kolejnego, centralnego etapu Olimpiady.

Wszystkie uczestniczki uzyskały bardzo dobre wyniki, ale tylko jedna z nich – Katarzyna Dzierżanowska zakwalifikowała się do trzeciego etapu. Pozostałym uczestniczkom do szczęścia zabrakło jeden i dwa punkty.

Centralny etap olimpiady policyjnej odbył się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wzięło w nim udział 30 uczestników z całej Polski. Zadaniem finalistów było w pierwszej kolejności zdobycie jak największej ilości punktów w czterech konkurencjach sportowych; rzucie piłka lekarską, skoku dosiężnym, biegu łączonym oraz biegu wahadłowym 20x10m.

Po wyczerpującym teście sprawnościowym, uczestnicy musieli jeszcze zmierzyć się z komisją na ustnym egzaminie z wiedzy o pracy w policji oraz wiedzy o świecie współczesnym. Główną nagrodą dla 15 najlepszych finalistów były indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Katarzynie Dzierżanowskiej nie udało się ostatecznie zdobyć indeksu, do domu wróciła jednak z nagrodami rzeczowymi oraz bogatsza o nowe doświadczenia z wyjazdu do Szczytna.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB