Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ruszyły przygotowania do festyn króla Piegusa

2013-04-20 16:00:00 (ost. akt: 2013-04-19 17:14:51)
Piegus od wielu lat przyciąga tłumy dzieci

Piegus od wielu lat przyciąga tłumy dzieci

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Przygotowania ruszyły pełną parą. To już 34. urodziny Piegusa. Wspaniała zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych.

Festyn już od dawna jest tradycją, która co roku ma miejsce w naszym mieście z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku spotkamy się 2. czerwca w Parku Modrzewie i od godziny 12:00 do 15:00 będziemy świętować urodziny Piegusa.

Od jakiegoś czasu pracuje już sztab organizacyjny składający się z instruktorów naszego hufca. Rozpoczęli oni swoją pracę nad tym przedsiezięciem, ustalają wszelkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia. Wstępnie zaznaczyli też, że w tym roku królować będzie tematyka bajkowa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy! Zachęcamy szkoły do występów na scenie, gdyż na pewno będzie to świetna zabawa. Zachęcamy wszelkie organizacje do tworzenia swoich niezwykłych krain. Tego dnia zabawa jest najważniejsza!

Jak zawsze podczas wykonywania prawidłowo zadań dzieci będą zbierać "piegusy". Konkurencje odbywać się będą w poszczególnych krainach i wszystkie będą odpowiednio dostosowane do wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie.

„Piegusy” czyli najważniejszą walutę podczas festynu, można będzie na koniec wymienić na ciekawe i różnorodne nagrody. Odebrać je będzie można w specjalnie na tą okazję przygotowanym i zaopatrzonym sklepiku. Przedsięwzięcie zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg.
Kamila Niewinowska
Hufiec Elbląg ZHP

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB