Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Dzień Flagi RP. 
Ubierzmy się na biało-czerwono

2013-04-21 20:02:23 (ost. akt: 2013-04-21 12:30:28)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Coraz większymi krokami zbliża się Dzień Flagi RP. Jak zapowiadają organizatorzy elbląskich obchodów tego święta, w tym roku mieszkańców czeka wiele atrakcji.

— Od jakiegoś czasu w Elblągu tradycyjne święto flagi obchodzone jest z dużo większym rozmachem — mówi Kamila Niewinowska z elbląskiego Hufca ZHP. — Jest to między innymi zasługa harcerzy, którym zależało na tym, aby wydarzenie to nabrało większego znaczenia. Naszym celem jest pokazanie wszystkim, a w szczególności dzieciom i młodzieży, jak ważny jest patriotyzm. Chcemy również zachęcić do obchodzenia tego święta w radosny sposób, a także zbudować poczucie dumy z naszych narodowych symboli.

2 maja w Elblągu zorganizowany zostanie przemarsz z 50-metrowa flagą sprzed Ratusza Staromiejskiego do Bramy Targowej, gdzie flaga zostanie wciągnięta do góry.
— Będzie to tzw. "Spacer z flagą", podczas którego harcerze będą zachęcali elblążan w każdym wieku do przyłączenia się do pochodu — zapowiada Kamila Niewinowska. — Będziemy rozdawali flagi i balony w naszych narodowych barwach.

Pod Brama Targową odbędzie się festyn. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w konkursach, dotyczących wiedzy na temat naszej ojczyzny, Elbląga i symboli narodowych. Oprócz tego przygotowane zostaną różnego rodzaju rozrywki.

Będzie możliwość ułożenia ogromnych puzzli, zagrania w słynną grę Scrabble, jednak tym razem w wersji mega. Dodatkową atrakcją dla odważnych będzie próba odtańczenia poloneza. Nie zabranie też nagród i upominków dla wygranych. W czasie trwania festynu nieugięci harcerze będą zapraszali wszystkich przybyłych do namalowania na swoich twarzach biało-czerwonych flag. 
Całe przedsięwzięcie rozpocznie się 2 maja o godzinie 12 przed Ratuszem Staromiejskim.

— Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, gdyż musimy pamiętać, że jest to ważne, a zarazem radosne wydarzenie, które należy obchodzić z dumą — mówi Kamila Niewinowska. — Zachęcamy również wszystkich elblążan do ubrania się na biało-czerwono! Niech ten dzień będzie wyjątkowy.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski