Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Półkolonie w Końskim Zdrowiu

2013-04-25 11:06:22 (ost. akt: 2013-04-25 10:57:46)
Świat oglądany z końskiego siodła wygląda nieco inaczej

Świat oglądany z końskiego siodła wygląda nieco inaczej

Autor zdjęcia: arch. Fundacji Końskie Zdrowie

Dzieci odliczają już dni do zakończenia roku szkolnego, a rodzice zastanawiają się, jak najlepiej zorganizować im wolny czas. Warto, aby zapoznali się z ciekawą propozycją, którą na wakacje przygotowała Fundacja Końskie Zdrowie.

Zajęcia w ogródku warzywno-ziołowym, zabawa w Indian i kowbojów, czy nauka jazdy na koniku Pony, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci.
Półkolonijna oferta Końskiego Zdrowia obejmuje aż cztery turnusy. Pierwszy odbędzie się pod hasłem "Odkrywcy przyrody" i potrwa od 1 do 12 lipca. Dzieci będą miały w tym czasie okazję sprawdzić, co w trawie piszczy, wezmą udział w fotograficznym safari w ogrodzie ziołowym, wyszukają przysmaki koni, które trafią do zielnika. Na koniec tych półkolonii odbędą się wybory Zielarza Turnusu.

Drugi turnus "Pony games" rozpocznie się 15 lipca i potrwa do 26. To propozycja dla miłośników kucyków. W programie są więc: kurs wykonywania kotylionów oraz zaplatania końskich grzyw. Zorganizowany zostanie konkurs piękności dla koników.
Trzeci turnus to wyprawa na "Dziki wschód". Dwa tygodnie, od 27 lipca do 9 sierpnia, będą wypełnione atrakcjami dla małych Indian i kowbojów. Jazda w siodle westernowym, na oklep, czy rzucanie lassem, to przykłady tego, co czeka na dzieci.
Ostatni turnus (12-23 sierpnia) w Końskim Zdrowiu również będzie dedykowany "Odkrywcom przyrody". Jego uczestnicy, oprócz stałych atrakcji, między innymi poszukają owoców lata.

Cena każdego turnusu wynosi 750 zł. Istnieje możliwość wykupienia turnusu 5-dniowego w cenie 400 złotych. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 16. W cenie półkolonii uwzględnione jest również wyżywienie (drugie śniadanie i obiad) oraz ubezpieczenie półkolonistów od wypadku.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są telefonicznie (55 233 77 28) lub elektronicznie (e-mail: fkz@softel.elblag.pl). Należy podać dane dziecka (imię, nazwisko, data urodzenia, adres), termin turnusu, w którym będzie uczestniczyło oraz numerem telefonu opiekuna. Za zapisanie dziecka do końca maja (wpłata zaliczki 150 zł) fundacja daje 50 zł zniżki, podobnie za drugie i następne dziecko zapisane na półkolonie.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB