Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Dzień Niemieckiego w PWSZ

2013-04-25 17:08:35 (ost. akt: 2013-04-25 14:01:57)
PWSZ zorganizowało Dzień Niemieckiego

PWSZ zorganizowało Dzień Niemieckiego

Autor zdjęcia: PWSZ w Elblągu

Co wiemy o Niemcach i ich kulturze? Kim byli Schichau oraz Mylius? Na te i inne pytania odpowiadano podczas Dnia Niemieckiego obchodzonego w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu.

Głównym celem imprezy zorganizowanej pod patronatem Verein Deutsche Sprache było przybliżenie kultury niemieckiej i języka niemieckiego zaproszonej młodzieży z III. i IV. Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniom z Gimnazjum nr 2.

Studenci filologii germańskiej przygotowali interesujące prezentacje krótkich sylwetek biograficznych wybitnych elblążan, m.in. Jana Myliusa, Ferdynanda Schichaua oraz dwóch niemieckich landów: Berlina i Bawarii. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się mini wykład o języku niemieckim przygotowany przez studenta Igora Zielke. Natomiast uczniowie z Gimnazjum nr 2 zaprezentowali skecz dotyczący stereotypów.

Młodzież uważnie wysłuchała prezentacji studentów i chętnie brała udział w konkursach. Wyłonieni zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez PWSZ, Verein Deutsche Sprache oraz Deutsches Generalkonsulat Danzig.
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
PWSZ w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB