Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nigdy nie są puste. 
Orliki tętnią życiem

2013-04-26 07:00:00 (ost. akt: 2013-04-25 14:49:46)
W Elblągu jest obecnie siedem Orlików - każdy składa się z dwóch boisk

W Elblągu jest obecnie siedem Orlików - każdy składa się z dwóch boisk

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Uroczyście otwarte zostały niecały miesiąc temu. I od samego początku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mowa o czterech kolejnych Orlikach, które zimą wylądowały w Elblągu.

Każdy obiekt składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz wielofunkcyjnego. Boiska są ogrodzone i oświetlone, posiadają także zaplecze sanitarne. Orliki przy ul. Rodziny Nalazków, Mickiewicza, Robotniczej i Sadowej zostały uroczyście otwarte niecały miesiąc temu. I bardzo szybko znaleźli się chętni, którzy chcą z nich korzystać.

— Orliki są otwarte przez określoną liczbę godzinę, więc trzeba tymi godzinami rozsądnie gospodarować. Tym bardziej, że jest bardzo duże zainteresowanie — mówi Jadwiga Sienkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza.

Ten Orlik, podobnie jak i inne, jest otwarty dla mieszkańców w dni powszednie w godzinach popołudniowych - w ciągu dnia odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego. Za to w weekendy można z nich korzystać od rana do późnego wieczoru.

— To pierwszy miesiąc od otwarcia boisk, więc mamy ustalony harmonogram do końca kwietnia. Jest duże zainteresowanie, korzystają z nich uczniowie, dzieci, młodzież, dorośli — dodaje Jadwiga Sienkiewicz.

— Nasz Orlik również nie stoi pusty. Non stop coś się na tych boiskach dzieje — mówi Anna Kaczorek, dyrektor SP nr 16 przy ul. Sadowej. — Mamy m.in. grupy zorganizowane, nieformalne, trenują u nas również kluby Olimpia i Concordia Elbląg.

Orlikiem przy "szesnastce" opiekuje się dwóch animatorów.

— Są to nauczyciele wychowania fizycznego z uprawnieniami trenerskimi — wyjaśnia Anna Kaczorek.

Osoby, które są zainteresowane wejściem na boiska, powinny kontaktować się ze szkołami, przy których powstały Orliki. Podań do szkół trafia sporo. 

— Nie narzekamy na brak zainteresowania. Boiska są bardzo obłożone, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że były potrzebne — mówi Jolanta Stańczak-Dziuda, dyrektor Gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej.

Tam również grają nie tylko uczniowie, ale także okoliczni mieszkańcy, grupy zorganizowane i kluby sportowe.

— Mamy ułożony miesięczny harmonogram korzystania z boisk. Staramy się tak wszystkich pogodzić, żeby i owca była cała, i wilk syty — dodaje Jolanta Stańczak-Dziuda. — Nie zdarzyły się nam jeszcze nieprzyjemne sytuacje związane z tym, że ktoś nie mógł skorzystać z boiska.

Podobnie jest na Zawadzie.

— Obłożenie mamy pełne — mówi Ewa Horbaczewska, dyrektor SP nr 9 przy ul. Rodziny Nalazków. — Staramy się tak układać harmonogram, żeby nikt nie miał tych boisk na wyłączność w określone dni i godziny — dodaje.
Arkadiusz Kolpert

Pierwszy Orlik w Elblągu powstał na osiedlu Nad Jarem, przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka. Został oddany do użytku w marcu 2011 r. Dzisiaj takich kompleksów w mieście jest siedem.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miejscowy #1067647 | 78.88.*.* 26 kwi 2013 22:24

  300 baniek długu, a za to 7 orlików dla dzieci, przypominam, że remont gabinetów panów byłych to ponad 1 orlik, woleli remontować swoje ganineciki i kibelki niż zbudowac dzieciakom boisko, taka mieliśmy władzę w mieście

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. super #1067124 | 78.88.*.* 26 kwi 2013 14:17

  Orliki to wspaniała inwestycja! Uczniowie SP16 są zachwyceni!!! Jak pięknie wygląda teren szkolny!!! Szkoła pięknieje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zibi Lato #1067067 | 77.253.*.* 26 kwi 2013 13:13

  Na którym Orliku "harata w gałę" b. prezydent Grzegorz Nowaczyk z ekipą ? Tak bardzo zazdrościł młodym elblążanom, że warto byłoby mu kibicować i przyjemnie ! Nieprawdaż ? Razem z Panem Soją stworzą morderczy atak np. "Tajfunie" Ciputowo albo w "Huraganie" Męka Kościelna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. abcd #1067027 | 78.8.*.* 26 kwi 2013 12:20

  Zamiast siedmiu, lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na naprawę boisk przy szkołach (a szkół w Elblągu jest więcej niż siedem). I z całą pewnością byłoby to z korzyścią dla dzieci.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ja pamiętałem, więc głosowałem za odwołaniem. #1066836 | 78.88.*.* 26 kwi 2013 09:05

  wrrrr

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)