Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Czysty Elbląg – miasto pod lupą

2013-04-25 20:00:17 (ost. akt: 2013-04-25 16:19:53)
Specjalne służby sprawdzają wszystkie miejskie zakamarki, w których mogą być dzikie wysypiska śmieci

Specjalne służby sprawdzają wszystkie miejskie zakamarki, w których mogą być dzikie wysypiska śmieci

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Do 26 kwietnia w Elblągu trwać będzie akcja pod nazwą „Czysty Elbląg”. Miasto zostało podzielone na kilkanaście rejonów, to w nich czteroosobowe zespoły złożone ze strażników miejskich, policjantów dzielnicowych oraz pracowników ZBK sprawdzają co można poprawić by dzielnice te wyglądały estetyczniej. Pod „lupę” idą więc wszystkie miejskie zakamarki, w których mogą być dzikie wysypiska śmieci, ale i miejsca, w których można zmienić coś co wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

Przykładem takich działań może być wybudowanie bariery ochronnej na skarpach rowów melioracyjnych przy ul. Malborskiej w Elblągu. To tam policjanci w grudniu 2012 r. pomagali mężczyźnie, który chcąc uniknąć ataku agresywnego psa wpadł do rowu melioracyjnego i nie mógł sam się z niego wydostać. Dopiero funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce wydostali go stamtąd. Teraz po wniosku policji wzdłuż rowów będą bariery ochronne.

Większość opisywanych podczas akcji „Czysty Elbląg” sytuacji dotyczy „dzikiego” gromadzenia odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych. Strażnicy miejscy oraz policjanci na razie będą upominać właścicieli terenów, na których zalegają śmieci. Później, jeżeli teren nie zostanie uprzątnięty osoba taka może zostać ukarana mandatem.

Zespoły w których składzie są również policjanci sprawdzają także sygnały i uwagi mieszkańców związane np. z oświetleniem ulicy, a właściwie jego brakiem lub też te, o gromadzeniu się „podejrzanych” osób w klatkach schodowych budynków.

- Podsuwamy mieszkańcom w porozumieniu z administratorem budynku rozwiązania, co można zrobić by przeciwdziałać tego typu sytuacjom. – mówi asp. szt. Adam Świder, kierownik rewiru dzielnicowych. – Ponadto policjant dzielnicowy chętnie weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami, aby poznać te problemy i wpłynąć na ich rozwiązanie.

Akcja „Czysty Elbląg” potrwa do najbliższego piątku. O ilości uwag oraz miejscach, których wygląd się zmieni w najbliższym czasie poinformujemy w podsumowaniu działań.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :):) #1066856 | 178.235.*.* 26 kwi 2013 09:25

    na starówce syf jak mało kiedy a w ratuszu mówią że to oczko w głowie Elbląga ale co zrobić jak Straż Miejska wozi się po paru w radiowozie zamiast ruszyć tyłek piechotą i zobaczyć wszystkie wejścia do lokali znajdujących się w piwniczkach przykład ulica Garbary .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mania #1066627 | 93.105.*.* 25 kwi 2013 22:43

    Tak brudnego miasta nie pamiętam . Po co ten cyrk, wystarczy, że ZBK zadba o swoje śmieci a MPO będzie sprzątać wokól śmietników, zarządcy zwiększą częstotliwość wywozów i zabudują śmieci, nie ma potrzeby spacerowania po mieśćie, każdy wie za co odpowiada i niech robi swoje, proszę zajrzeć na Jaszczurczego przy hotelowcu ( śmietniki ) dalej przy remontowanej kamienicy, aż po skwer, który jest sralnią dla psów, a żaden właściciel nie sprząta kup. ZBK ma największy syf bo ma niezabudowane pojemniki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz