Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Koncert wybitnego pianisty Kiryła Keduka w szkole muzycznej

2013-04-26 10:00:56 (ost. akt: 2013-04-26 10:25:59)
Szkoła muzyczna zaprasza na koncert wybitnego pianisty Kiryła Keduka

Szkoła muzyczna zaprasza na koncert wybitnego pianisty Kiryła Keduka

Autor zdjęcia: Szkoła Muzyczna w Elblagu

Dziś (26.04) w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, o godz. 18 odbędzie się nadzwyczajny koncert z udziałem wybitnego pianisty młodego pokolenia Kiryła Keduka. Jako solistka wystąpi uczennica ZPSM, utalentowana skrzypaczka Maja Andrzejewska, a artystom towarzyszyć będzie orkiestra szkoły muzycznej pod dyrekcją Michała Krężlewskiego.

Kirył Keduk to białoruski pianista polskiego pochodzenia urodzony w Grodnie. Debiutował na wielkiej estradzie w wieku 10 lat jako solista z Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Mińsku. Kształcił się pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów światowej sławy, m.in. Borisa Petrushansky'ego oraz Piotra Palecznego. W trakcie kilkuletniego pobytu w Gdańsku studiował w klasie prof. Waldemara Wojtala.

Jest zwycięzcą tak prestiżowych konkursów jak Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Vladimira Horowitza w Kijowie, "Kissinger Klavier Olymp" w Bad Kissingen czy "James Mottram International Piano Competition" w Manchesterze.

Występował jako solista z orkiestrami z najwyższej półki światowej, m.in. Russian National Philharmonic, Nice Philharmonic Orchestra, Liverpool Philharmonic, Sicilian Symphony, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej i wielu innych pod batutą tak słynnych dyrygentów jak Thomas Sanderling, Yoshikazu Fukumura, Kirill Karabits, Massimiliano Caldi czy Owain Arwel Hughes.

Występował na scenach najsłynniejszych festiwali muzycznych, takich jak "Magio Musicale Fiorentino", "Kissinger Sommer", Geneve Frederic Chopin Festival. Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz Japonii, występując w najlepszych salach koncertowych - "Steinway Hall" w Nowym Jorku, "Mozarteum" w Salzburgu, "Sala Verdi" w Mediolanie, Hamarikyu Asahi Hall w Tokyo i wielu innych.

W kwietniu 2013 roku ukazała sie jego płyta pt. "My Polish Diary" nagrana dla amerykańskiej wytwórni "Delos" - uważanej za jedna z najlepszych wytworni muzycznych na świecie.

Jako solistka wystąpi również wybitnie utalentowana skrzypaczka Maja Andrzejewska. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym zakończonego w miniony weekend III Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu. Jest uczennicą ZPSM w Elblągu, kształci sie pod kierunkiem prof. Krystyny Jureckiej. Solistom towarzyszy orkiestra ZPSM pod dyrekcją Michała Krężlewskiego.

Koncert odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ulicy Traugutta 91. Początek zaplanowano na godz. 18. Wstęp wolny.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB