Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Majówka 2013. Może zabraknąć słońca ale nie atrakcji

2013-04-26 14:00:00 (ost. akt: 2013-04-28 10:19:18)
Od soboty, przez cały długi weekend, park linowy będzie czynny w godzinach od 11 do 19

Od soboty, przez cały długi weekend, park linowy będzie czynny w godzinach od 11 do 19

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wystarczy wziąć trzy dni urlopu (29 i 30 kwietnia oraz 2 maja), by mieć aż dziewięć dni laby. Co zrobić z tyloma dniami wolnymi? Można wypuścić się za miasto.

Jednak plany związane ze spędzeniem długiego weekendu np. nad jeziorem, może nam pokrzyżować pogoda, ponieważ tropików raczej nie będzie. Czarny scenariusz, to temperatury oscylujące w granicach od 10 do 14-15 stopni Celsjusza. A odczuwalna może być jeszcze niższa z powodu opadów. Nie oznacza to, że powinniśmy siedzieć w domu pod kocem.

Fitness i park linowy
Już dzisiaj od godz. 15 elblążan zaprasza Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego. Czynny tam będzie park linowy oraz punkt gastronomiczny. Od soboty, przez cały długi weekend, park będzie czynny w godzinach od 11 do 19.
Park Linowy Chrobry składa się z 4 oddzielnych etapów. Znajdziemy tam trasę łatwą, dziecięcą (oznaczona kolorem zielonym), średnią - niebieską - dla dorosłych - (obie składają się z 15 przeszkód) oraz trudną (16 przeszkód), oznaczoną kolorem czerwonym. Ta ostatnia przeznaczona jest dla tych, którzy po przejściu tras poprzednich mają jeszcze mało emocji i na tyle siły, aby ją pokonać. A poradzi sobie z tą trasą każdy średnio wysportowany człowiek. Na koniec warto przejechać się 100-metrową tyrolką - to nie wymaga wysiłku fizycznego.

Za przejście jednej trasy trzeba zapłacić 20 zł, (cena dwóch tras - 35 zł). Dostępne są również bilety rodzinne dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci do 14 roku życia, cena - 50 złotych. Jeden zjazd tyrolką kosztuje 10 zł, 2 zjazdy - 15.
W tym roku PT Góra Chrobrego przygotowała dla elblążan dodatkową atrakcję.
— W dniach 1, 3 i 5 maja zapraszamy elblążan na bezpłatne zajęcia fitness pod okiem instruktora — zachęca Ela Junkier, kierownik biura PT Góra Chrobrego.
Zajęcia rozpoczynają się o godz. 12 rozgrzewką. Po niej zaplanowano marszobieg po Bażantarni, w trakcie którego uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. kontrolowania tętna. Po ogólnorozwojowych ćwiczeniach uczestnicy powrócą marszem pod Górę Chrobrego. Zajęcia fitness zakończą ćwiczenia rozciągające.
— Zajęcia są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, zapewniam, że nie będą zbyt intensywne. Każdy może wziąć w nich udział — dodaje Ela Junkier.

Nowa atrakcja w mieście
Rozrywkę na światowym poziomie oferuje elblążanom kompleks Nowa Holandia, znajdujący przy obwodnicy miasta. Od środy, 1 maja, rusza tam Rodzinny Park Rozrywki z największą na świecie zjeżdżalnią, ścieżką edukacyjną, zoo, wypożyczalnią sprzętu wodnego, rejsami statkiem i punktami gastronomicznymi.
Niewątpliwą atrakcją kompleksu będzie lew gigant – największa na świecie pneumatyczna zjeżdżalnia, o wysokości aż 28,5 metra - oraz przejażdżki kucykiem, rodzinne wyprawy bryczką i możliwość karmienia zwierząt.

Oprócz lwa giganta i placu zabaw na gości parku czekają także nowi mieszkańcy zoo, m.in. wielbłąd, kangury, jaki, osły, lamy, kozły, owce, kozy i egzotyczne ptaki. Spacerując po nowej ścieżce edukacyjnej, korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego (do dyspozycji są: kajaki, kanou, rowerki wodne, łódki), czy podczas rejsu statkiem będzie można ciekawie spędzić czas.
Kompleks Nowa Holandia zajmuje w sumie teren o powierzchni 60 ha, na którym znajdują się akweny wodne połączone siecią kanałów o łącznej długości 12 km.

Patriotyczne świętowanie na starówce
W tym roku bez przemarszu ulicami miasta - z uwagi na modernizację drogi 503 i 504 - a jedynie na Starym Mieście odbędą się obchody Dnia Flagi RP (2 maja) i Święto Trzeciego Maja (rocznica uchwalenia Konstytucji).
— 2 maja w południe na starówce odbędą się obchody zorganizowane przez harcerzy, przy współpracy z Departamentem Kultury UM — informuje Leszek Sarnowski, szef elbląskiej kultury. — Dzień później uroczystości 3 Maja rozpocznie msza św., która rozpocznie się o godz. 13 w elbląskiej katedrze. Po mszy odbędą się happening na starówce oraz występ orkiestry wojskowej.
rm,mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NIECZU #1160627 | 83.11.*.* 3 sie 2013 16:13

  To znaczy ze koledze nakłamałem zapraszając go z Gdańska z dwojgiem nastolatków na kajaki? Za tyle, to on tam ma dużo atrakcji do wyboru. Powiedzł: "tzreba nie mieć wyobraźni ekonomicznej i rozeznani rynku potrzeb aby ... śmiech.." Ja też nie wejdę tam aby jeść kiełbasy i pić, bo to nie ma nic wspólnego z rekreacją i zdrowym wypoczynkiem.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Slawek #1160622 | 83.11.*.* 3 sie 2013 15:59

  Moim zamiarem wyło spedzic 2 godziny na kajaku z synem. Mam urlop, a poza nim mało czasu. Robiłm to już rok i dwa lata temu było fajnie. Przytgotowałem sie na to emocjonalnie, zwacza dzieczik. Niestey razem za wste musielibysmy zabulić 44zł + 30 za kajak 2h. Rozumiem ceny usług ale zapora na wejscie do kota w worku? Dla alkoholików to też nie jet miejsce bo daleko od miasta i trzeba dojechać smochodem zatem dla kogo? za 5 dych zawiozłem całą rodzinę do Jantaru, było extra...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. KRYSIA #1072263 | 178.183.*.* 2 maj 2013 08:04

  mACIE RACJĘ TO JEST CHORE,PRZECIEŻ TO MA BYĆ PARK RODZINNY A JAKIE CENY ZA WSTĘP.kTO MA DWÓJKĘ DZIECI TO NA SAM WSTĘP PRAWIE 100ZŁ,A CO DALEJ....g

  odpowiedz na ten komentarz

 4. gogo #1067951 | 178.235.*.* 27 kwi 2013 11:08

  25 zł , ale wszystko all , albo chociaż po piwie i kiełbie na osobe , to można pójść ......

  odpowiedz na ten komentarz

 5. duu #1067379 | 109.241.*.* 26 kwi 2013 19:10

  Ile wstęp??? 25 zł??? to żart czy prawda?

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)