Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rozsmakuj się w Warmii i Mazurach2013-04-26 15:08:16 (ost. akt: 2013-04-26 14:17:40)
Ilustracja do treści

Ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Stoiska z regionalną żywnością - miodem, pieczywem, wędlinami i rybami, staną w tą niedzielę przed hotelem Arbiter. Po raz pierwszy w Elblągu odbędzie się Tradycyjny Kiermas Smaków Warmii i Mazur.— Warmia i Mazury to najlepsze miejsce do wypróbowania różnorodnej kuchni, na smaki której wpływ miało przeplatanie się kultur wielu narodów — przekonuje Tadeusz Kawa, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej. — Umożliwić to ma projekt Tradycyjny Kiermas Smaków Warmii i Mazur. To inicjatywa dzięki której powstały stałe miejsca, gdzie przez cały rok będziemy mieć dostęp do regionalnych produktów żywności naturalnej, tradycyjnej a także do bezpośredniej informacji o nich.


Kiermas - tak nazywano uroczystości odpustowe na Warmii. Teraz kiermas będzie okazją do promowania lokalnej kuchni. Co więcej będą się one odbywały cyklicznie, w kilku miastach województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwszy elbląski kiermas zostanie zorganizowany w niedzielę przed hotelem Arbiter. Potrwa od godziny 9 do 14. Na elblążan, którzy się tam wybiorą, oprócz straganów z żywnością, czekał będzie poczęstunek. Restauracja hotelowa zaserwuje potrawy Premium przygotowane z regionalnych surowców i produktów. W programie wydarzenia jest również występ zespołu folklorystycznego Karszewianki.

— Zaczynamy skromnie od pięciu wystawców. Jednak kiermase będą obywały się cyklicznie. Czekamy na chętnych, czy to firmy czy koła gospodyń wiejskich, którzy zechcą zaprezentować podczas kolejnych — mówi Hanna Skrobotun, prezes Elbląskiego Klastra Tursytycznego. 
Pomysłodawcą programu jest Regionalna Izba Gospodarcza Żywności Naturalnej i Tradycyjnej. Na terenie Elbląga współpracują z nią: hotel Arbiter i Elbląski Klaster Turystyczny.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1068177 | 83.11.*.* 27 kwi 2013 15:45

    wole elblaskie smaki czyli cos naszego pomorskiego.jak kogos interesuja warminskie czy mazurskie smaki polecam jechac na ukraine,litwe czy mongolie-to samo jadlo ale wiele tansze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz