Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Po pijanemu staranował autem rodzinę. Zapadł wyrok

2013-05-01 09:00:00 (ost. akt: 2013-04-30 17:00:02)

Autor zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim

Na 5 lat i 6 miesięcy więzienia skazał we wtorek malborski sąd 21-letniego Patryka C. z Elbląga, który w lipcu ubiegłego roku kierując po pijanemu samochodem staranował w Krynicy Morskiej czteroosobową rodzinę. W wyniku wypadku zginęła 58-letnia kobieta.

Patryk C. miał 1,6 promila alkoholu we krwi, kiedy jadąc ulicą w Krynicy Morskiej stracił panowanie nad samochodem. Rozpędzone audi 80 zatrzymało się na przydrożnym barze. Po drodze staranowało czteroosobową rodzinę. Cztery osoby zostały ranne, w tym dwie bardzo ciężko: 58-letnia kobieta oraz 4-letni chłopczyk. W wyniku ran kobieta zmarła, chłopczyk przeżył, ale doznał bardzo poważnych ran.
- Wciąż jest pod opieką lekarzy i tak będzie do 21 roku życia. Dla nas ten wypadek to olbrzymia trauma, która trwa do dzisiaj. Żona i siostra do dzisiaj odczuwają bóle, synek do dzisiaj wszystko pamięta - mówi pan Piotr, który w procesie toczącym się przed Sądem Rejonowym w Malborku był oskarżycielem posiłkowym.

Po wyjściu z sądu nie chciał komentować wyroku. - Nie mam zdania - mówi. - To jest nieszczęście, i dla nas, i dla nich - mówił mając na myśli rodzinę oskarżonego.

- W takich sprawach żadna kara nie będzie wydawała się pokrzywdzonym sprawiedliwa. Nikt nie zwróci życia zmarłej kobiecie, nikt nie sprawi, że ta trauma po wypadku zniknie - zauważył wcześniej sędzia Wojciech Morozowski, uzasadniając wyrok dla Patryka C. - Prokurator wnioskował o karę 7 lat więzienia. W ocenie sądu taki wyrok byłby nieco za wysoki. Trzeba pamiętać o tym, że kara ma także za cel przywrócenie do społeczeństwa osoby, której dotyczy. Oskarżony jest człowiekiem młodym, wcześniej nie był karany.

Patryk C. już nigdy nie wsiądzie za kierownicę. Sąd wydał mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.
AKT

Więcej o sprawie napiszemy w czwartkowym Dzienniku Elbląskim

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ten wyrok to kpina !!! #1072183 | 84.39.*.* 1 maj 2013 22:53

  Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów jak najbardziej popieram ! Ale 5,5 roku więzienia to żadna kara ! Wyjdzie po 4 latach odsiadki i w wieku 25 lat gnój znów będzie na wolności. Nachla się i mimo zakazu prowadzenia pojazdów znów będzie potencjalnym mordercą na drogach !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Apokalipsa #1071850 | 87.204.*.* 1 maj 2013 14:05

  Wyrok jak w republice bananowej. Oby rodziny sędziów dotykały tragedie zabójstw., gwałtów, kradzieży, pobicia itd. Może wtedy "ukochani Temidy" byliby bardziej wrażliwi i surowi !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wredny #1071840 | 88.156.*.* 1 maj 2013 13:50

  Posiedzi góra dwa latka i zostanie przywrócony społeczeństwu,a wtedy bandyta wybierze sobie inne narzędzie zbrodni i znów kogoś zabije,oby to był ktoś z rodziny liberalnego,wiejskiego sędziego!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz