Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Napisali do nas: Przygotowania do VIII Biegu Filipidesa

2013-05-03 20:04:42 (ost. akt: 2013-05-03 10:48:55)
W ubiegłym roku w biegu wystartowało 450 biegaczy

W ubiegłym roku w biegu wystartowało 450 biegaczy

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Przygotowania do Biegu Filipidesa idą pełną parą. Po raz ósmy zapraszamy do Pasłęka na Bieg Filipidesa. Tym razem spotkamy się 8 czerwca 2013. Tutaj czeka na Was szybkie 10 kilometrów.

Rekord życiowy? Sprzyjające warunki na pewno znajdziesz tutaj. Od 2011 r. dziesięciokilometrowa trasa posiada atest PZLA. Wyścig rozgrywany jest na jednej małej i czterech dużych pętlach. Sprzyja to zarówno widowiskowości jak i uzyskiwaniu najlepszych rezultatów. Oprócz klasyfikacji generalnej, kategorii wiekowych jest również klasyfikacja drużynowa. Każdy zawodnik kończący bieg otrzyma oryginalny, tłoczony medal. Naszą tradycją jest również losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. W uzyskaniu najlepszych czasów pomoże wam rywalizacja ze ścisłą krajową czołówką biegaczy długodystansowych.

Osoby towarzyszące zawodnikom także nie powinny się nudzić. Przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Dodatkowy czas wolny będzie można również spędzić w atrakcyjny sposób. Równolegle z biegami odbędzie się VIII edycja Festiwalu Zdrowia. Tory przeszkód, piknik rzutowy to tylko niektóre z ciekawostek. Oczywiście spotkać będzie można również ciekawą sportową osobowość i poprosić o pamiątkową fotkę i autograf. W Pasłęku gościliśmy już m.in. Szymona Ziółkowskiego, Helenę Pilejczyk, Kajetana Broniewskiego, Adama Kolasę, Tomasza Czubaka i sztafetę 4x400m.
Imprezę tworzy środowisko związane bezpośrednio ze sportem. Biegacze, trenerzy, nauczyciele, więc liczą się oni z opiniami uczestników. Dzięki temu ku zadowoleniu wszystkich z roku na rok organizacja stoi na wyższym poziomie. W plebiscycie czytelników Dziennika Elbląskiego Bieg Filipidesa został wybrany Imprezą Lata 2012.
Piotr Zienkiewicz, Uczniowski Klub Sportowy Gimpas Pasłęk (www.uksgimpas.pl)

Zwycięzcy dotychczasowych edycji:
2006: Bartosz Mazerski; Dorota Pawłowska
2007: Bartosz Mazerski; Wioletta Kryza
2008: Ihar Tetherukow; Wioletta Kryza
2009: Igor Żaworonok; Olga Kalendarowa-Ochal
2010: Jan Białk; Agnieszka Zrada
2011: Sergii Okseniuk; Volha Minina
2012: Ihar Tetherukow; Nastassia Starovoitava

Źródło: Dziennik Elbląski