Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

W sobotę na parkiecie w Światowidzie Konfrontacje Taneczne

2013-05-06 20:00:40 (ost. akt: 2013-05-06 13:02:30)
Konfrontacje to zawody pełne energii i kolorytu

Konfrontacje to zawody pełne energii i kolorytu

Autor zdjęcia: archiwum Światowida

Hip-hop, modern jazz, disco dance - w najbliższą sobotę (11 maja) w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbędą się Konfrontacje Taneczne.

Jak zapowiadają organizatorzy, konfrontacje to zawody pełne energii i kolorytu. W tym roku odbędą się po raz czternasty. Od początku cieszą się dużą popularnością.
— Już od stycznia do naszego biura dzwonią uczestnicy z ubiegłych lat — mówi Joanna Karpiuk z CT "Promyk". — Oznacza to, że nasz turniej jest znany i ceniony. W tym roku mamy bardzo ciekawy skład jury, atrakcyjny również dla publiczności. 
Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 lat oraz powyżej 15 lat. Do udziału organizatorzy zapraszali duety, formacje oraz mini formacje specjalizujące się w hip-hopie, disco dance oraz innych formach tanecznych.

Podczas turnieju trzyosobowe jury będzie oceniało choreografię, technikę taneczną, a także wyraz artystyczny zaprezentowanego układu. Ostatecznie spośród uczestników wyłonieni zostaną zwycięzcy, a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii i stylu uhonorowane zostaną pucharami i nagrodami.
Szczegółowy program imprezy znany będzie już w najbliższą środę.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski