Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Zatrzymali passata z papierosami o wartości 14 tysięcy złotych

2013-05-07 13:15:30 (ost. akt: 2013-05-07 13:19:58)
Papierosy schowane były w specjalnie przygotowanych skrytkach

Papierosy schowane były w specjalnie przygotowanych skrytkach

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej vw passata. Jak się chwilę później okazało znajdowały się w nim papierosy w ilości, której nie powstydziłby się średniej wielkości van lub niewielki dostawczy samochód. Przewożony towar miał czarnorynkową wartość 14 tysięcy złotych.

28-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicach Elbląga przez policję oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.
— To służbowy pies staży szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych wskazał, że w zatrzymanym aucie mogą być przewożone papierosy — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — I nie pomylił się.

W osobowym passacie (specjalnie przerobionym pod nietypową działalność) policjanci znaleźli 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Auto specjalnie przerobiono. Paczki z papierosami były schowane w zderzakach: przednim, tylnym oraz pod panelami drzwiowymi, a także w tunelu biegnącym przez środek samochodu.

- Po otwarciu drzwi samochodu nie było widać, że coś jest nie tak – mówi jeden z policjantów uczestniczących w zatrzymaniu. – Dopiero po dokładnym przeszukaniu auta z użyciem psa, okazało się, że jest ono wyposażone w kilkadziesiąt schowków.

Teraz 28-latek z Suwałk, który przewoził nielegalny towar odpowie za przestępstwo skarbowe. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek towaru i auta.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sdgfh #1081488 | 78.9.*.* 11 maj 2013 20:56

    zgadza się najwięksi bandyci i przestępcy to rząd!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. vw.... #1077043 | 31.0.*.* 7 maj 2013 13:40

    szacun wariacie!! A milicja powinna się wstydzić ponieważ to nie jest żadne przestępstwo!! Bo to właśnie państwo okrada nas biednych Polaków podwyższając ceny papierosów w naszym kraju...!! Ludzie sobie radzą jak tylko potrafią a państwo im uniemożliwia tylko dlatego żeby się mogli sami nachapać!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz