Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Dziś matura z języka angielskiego. 
Matematyka? Łatwa!

2013-05-09 07:00:00 (ost. akt: 2013-05-08 16:08:29)
Dzisiaj maturzyści napiszą egzamin z języka angielskiego. Na zdjęciu absolwenci z ILO

Dzisiaj maturzyści napiszą egzamin z języka angielskiego. Na zdjęciu absolwenci z ILO

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląscy maturzyści jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości podzieli się na tych, którzy obawiali się języka polskiego i tych, którzy bali się matematyki. Dziś jedni i drudzy największy stres mają za sobą. Choć, jak sami przyznają, okazuje się, że tak naprawdę nie było się czego bać.

Wczorajszy egzamin z królowej nauk na poziomie podstawowym nie sprawił maturzystom większych trudności. Łatwe — tak wielu z nich mówi wczoraj o zadaniach, z którymi przyszło im się wczoraj zmierzyć. Odetchnąć za bardzo jednak nie mogą.

Dziś przed nimi kolejny egzamin. Punktualnie o godzinie 9 zasiądą do wypełniania arkusza z zadaniami z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O 14 kolejny sprawdzian z tego języka tym razem na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z języka obcego nowożytnego jest jednym z egzaminów obowiązkowych. Pierwszy tydzień maturalnego maratonu zakończy się w piątek egzaminami z matematyki i języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Natasza Jatczyńska

Adrianna SosnowskaAdrianna Sosnowska, IV LO

— Byłam mile zaskoczona egzaminem z matematyki. Nie jestem najlepsza z tego przedmiotu, moją domeną są przedmioty humanistyczne, myślę, że poszło mi całkiem nieźle. Przed maturą brałam korepetycje i chodziłam na zajęcia fakultatywne z matematyki więc miałam z nią wyjątkowo dużo do czynienia. Mimo to bardzo się bałam tego egzaminu. Tym czasem okazało się, że wyszłam z niego uśmiechnięta. Teraz jeszcze przede mną język angielski i ustny język polski.

Paulina BednarskaPaulina Bednarska, IV LO

— Po egzaminie z polskiego obawiałam się, że będzie gorzej. Matematyka okazała się wyjątkowo łatwa. Przed mną jeszcze angielski, polski i historia. Przyznam, że już teraz jestem raczej spokojna. Największy stres towarzyszył egzaminowi z języka polskiego. Trochę jestem nim rozczarowana. Dużo pracy i wysiłku włożyłam w to aby przed maturą powtórzyć materiał z tego przedmiotu. Tymczasem okazało się to zupełnie niepotrzebne. Maturę spokojnie mogłabym napisać tylko na podstawie tekstów, które znajdowały się w arkuszu.

Źródło: Dziennik Elbląski