Czwartek, 6 października 2022. imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Olimpia Elbląg — Unia Tarnów 1:1. Zobacz bramkę Skokowskiego!

2013-05-11 18:54:09 (ost. akt: 2013-05-12 16:31:10)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze Olimpii Elbląg zremisowali z Unią Tarnów 1:1. Prowadzili po efektownej bramce Tomasza Skokowskiego, ale dali sobie strzelić gola w 91. minucie i gdy grali z przewagą jednego zawodnika!

Emocje w sobotnim meczu zaczęły się dopiero, kiedy Olimpia strzeliła gola. W pierwszych 45 minutach na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego.

Gospodarze pierwszy raz groźnie zaatakowali po pół godzinie. W 34. min w polu karnym Kamil Graczyk głową odegrał piłkę do Kamila Kopyckiego, ta jednak odskoczyła napastnikowi Olimpii. Wcześniej z pola karnego strzelał Tomasz Skokowski, a później Kiriłł Raduszko. Obaj niecelnie.
Tuż przed przerwą groźnie było z drugiej strony boiska. Kamil Pawlak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii i próbował szczęścia głową, jednak przestrzelił. Gospodarze po tej sytuacji mieli sporo pretensji do sędziów, że nie przerwali gry, bo ich zdaniem zawodnik gości był na spalonym.

Żółto-biało-niebiescy w tym sezonie rzadko strzelają gole. Ich skromny bilans poprawił w sobotę Tomasz Skokowski, dla którego jest to pierwsze trafienie w tym sezonie. Po świetnym podaniu od Kopyckiego, który przerzucił piłkę z prawej na lewą stronę, Skokowski na pełnym biegu uderzył z 16 metrów. Piłka jeszcze po rękawicach bramkarza Unii ugrzęzła w siatce.

Po tej akcji gospodarze wyraźnie nabrali wiatru w żagle i co chwilę pod bramką Unii było gorąco. Najbardziej po uderzeniu Kopyckiego, który trafił w poprzeczkę. Wydawało się, że tego meczu już nie mogą przegrać. Tym bardziej, że w 87. min Paweł Węgrzyn po raz drugi zobaczył żółtą kartkę, tym razem za krytykowanie orzeczeń sędziowskich, w konsekwencji czerwoną i goście kończyli mecz w dziesiątkę. Jego koledzy walczyli jednak do końca. Już w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym Dominik Bednarczyk głową zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Fabiana Fałowskiego, a ten również głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec Olimpii Elbląg Oleg Raduszko po meczu rugał swoich zawodników zanim ci jeszcze zeszli z boiska. Na konferencji prasowej białoruski szkoleniowiec był już spokojniejszy. I mówił o tym, że jego zespół przed meczem był w niewesołej sytuacji, bo przegrał dwa wcześniejsze mecze po 0:1.
— Dlatego, jeżeli chodzi o psychologię, to w zespole nie było najlepiej. Potrzebne było nam zwycięstwo — mówił.
 — Jedenastka, która wyszła na boisko zrobiła wszystko, żeby to zrealizować. Mamy problemy kadrowe, dzisiaj zabrakło Anton Kołosowa. Kolejny raz powiem, że mamy bardzo krótką ławę. Bardzo jesteśmy uzależnieni od ludzi, którzy wchodzą z ławki rezerwowych. Jeżeli robimy zmiany, to od razu robi się dwa razy gorzej niż było. Tak nie może być. Będziemy podejmowali jakieś decyzje — zapowiedział Raduszko.

Trener Unii Tomasz Kijowski po meczu był zadowolony z remisu.

— Bardzo się cieszę, że dogoniliśmy ten remis, bo uważam że to najsprawiedliwszy wynik w tym meczu. Zespoły prezentowały podobny poziom. Mecz na remis. Zespół gospodarzy miał jedną groźną sytuację więcej, dwie kontry, ale to było konsekwencją tego, że się odkryliśmy, że chcieliśmy doprowadzić do remisu. Chłopcy z mojego zespołu są zdegustowani pracą sędziego, który chyba się pogubił, rozdawał kartki. Gdy goniliśmy wynik nie reagował na odkopywanie piłki po faulach, nie zwracał uwagi. Na naszym boisku to są kartki, upomnienia... Sędzia powinien reagować na takie rzeczy, bo na tym poziomie nie powinny one mieć miejsca.