Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Letnie Ogrody Polityki znów muzyczne

2013-05-14 20:06:44 (ost. akt: 2013-05-23 13:37:07)
Letnie Ogrody Polityki w tym roku potrwają od 5 do 8 czerwca

Letnie Ogrody Polityki w tym roku potrwają od 5 do 8 czerwca

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej

Strachy Na Lachy, Voo Voo, TWOgether Duo w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz incarNations - to zespoły, które zagrają podczas X Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca.

— Tak jak w latach poprzednich, podczas tegorocznych ogrodów zaprezentujemy wybór najciekawszych, zdaniem redaktorów Polityki, wydarzeń kulturalnych minionego i bieżącego roku — zapowiada Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

Przed nami więc cztery koncerty. Wystąpią: TWOgether Duo, laureat Paszportu Polityki 2012 w kategorii muzyka poważna, w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Strachy Na Lachy z najnowszą płytą "!TO!", incarNations oraz Voo Voo z Orkiestrą Dętą OSP Gide.

Jednak festiwal to nie tylko propozycje muzyczne. W programie wydarzenia jest również przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej Klancyk. Chętni będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych. W planach rozmowy m.in. o literaturze, teatrze i polityce kulturalnej.

Wstęp na panele i spektakl teatralny jest wolny. Pojedyncze wejściówki na koncerty, w cenie 25 zł, już niebawem będzie można kupić w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Organizatorami festiwalu są: Biblioteka Elbląska i tygodnik Polityka.
naj


Źródło: Dziennik Elbląski