Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Bernadeta Hordejuk z Iławy doradcą Marka Bojarskiego

2013-05-16 15:03:14 (ost. akt: 2013-05-16 14:51:03)
Bernadeta Hordejuk

Bernadeta Hordejuk

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Pełniący funkcję Prezydenta Elbląga Marek Bojarski powołał Bernadetę Hordejuk na swoją doradczynię. Do tej pory była doradcą-koordynatorem w Starostwie Powiatowym w Iławie, gdzie odpowiadała między innymi za pracę Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Bernadeta Hordejuk ma 49 lat, a z pracą w samorządzie związana jest od prawie 20 lat. Rodowita iławianka, absolwentka tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. W 1988 roku ukończyła studia na Akademii Rolniczej w Szczecinie. W latach dziewięćdziesiątych pod okiem twórców polskiego samorządu poznawała prawne tajniki funkcjonowania samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2002 roku ukończyła organizację i zarządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ma za sobą również studia z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Gdyni. Posiada uprawnienia Członka Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

Pracę rozpoczęła w 1989 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Turystycznym w Iławie. W 1991 roku – po raz pierwszy, ale nie ostatni w karierze zawodowej – przeniosła się do Urzędu Miasta Iławy, gdzie pracowała na stanowisku inspektora. W urzędzie pozostała do 1992 roku. Ponownie trafiła tam w 2006 roku, tym razem już na stanowisko sekretarza miasta. Od 2009 do 2011 pracowała na stanowisku zastępcy burmistrza miasta. Wcześniej pełniła także funkcję dyrektora w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Iławskim Centrum Kultury.

Bernadeta Hordejuk, jest radną Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdzie pełni funkcję przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu i członkini Komisji Strategii Rozwoju. Jest przewodniczącą Klubu Radnych PO w sejmiku. Członkini Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy, a także przewodnicząca Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W swojej dotychczasowej karierze zdobyła doświadczenie w zakresie zarządzania zespołem ludzkim, prowadzenia negocjacji a przede wszystkim w zakresie pozyskiwania środków pochodzących z różnych funduszy na inwestycje oraz działania w zakresie edukacji, opieki społecznej, kultury i sportu.

Mężatka, ma dwoje dzieci. Interesuje się funkcjonowaniem samorządu terytorialnego oraz organizacją dużych przedsięwzięć kulturalnych i sportowych.
Biuro Prasowe
UM Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kronikarz #1087421 | 159.205.*.* 17 maj 2013 08:20

    Pani będzie doradzać jak rozmydlić odpowiedzialność PO i uczynić Grzegorza Nowaczyka jednym winowajcą: nepotyzmu, niekompetencji, chciwości, bezmyślności, niewrażliwości i pogardy zarządców ratuszem i strukturami im podległymi. Nie zapomnijmy, że w Radzie Miejskiej też rządziła PO na czele z Panem Wcisłą. Radny Siwko - mistrz cateringu - to też kolejny przykład plucia na prawo i etykę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kameleon #1087273 | 77.253.*.* 16 maj 2013 22:31

    a w czym będzie doradzać, w jakiej dziedzinie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz