Olimpia Elbląg wygrała ze Zniczem w Pruszkowie 2:0

2013-05-19 14:05:30 (ost. akt: 2013-05-19 15:36:28)
Anton Kołosow w walce o piłkę

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Bramki Antona Kołosowa (17) i Kamila Kopyckiego (90) dały w niedzielę piłkarzom Olimpii Elbląg zwycięstwo nad Zniczem w Pruszkowie 2:0.

Od początku widać było, że będzie to mecz walki, gdyż obie drużyny postawiły na grę ofensywną. W 9. min groźną akcję przeprowadzili elblążanie. Kamil Graczyk zagrał w tempo do Antona Kołosowa, a ten strzelając na pełnym biegu zmusił bramkarza gospodarzy Pawła Pazdana do wybicia piłki na rzut rożny.

Zaledwie osiem minut później Pazdan musiał skapitulować. Kołosow najpierw wygrał pojedynek biegowy z Adrianem Paluchowskim, a później z narożnika pola karnego uderzył po długi rogu i w ten sposób zdobył gola dla Olimpii.

Strata bramki podziałała mobilizująco na gospodarzy. Kolejno strzelali Bartosz Niksiński, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, ale na miejscu zawsze był Aleksiej Rogaczow.

— Po przerwie graliśmy bardzo konsekwentnie, tak w defensywie jak i kontratakach — podkreśla drugi trener Olimpii Szymon Szałachowski. — Przeciwnicy czekali i liczyli że popełnimy błąd.

Znicz mógł wyrównać zaraz po przerwie. — Arbiter podyktował przeciwko nam rzut karny, za problematyczny faul na Bartoszu Niksińskim — mówi Szałachowski.

Jedenastki nie wykorzystał Paluchowski, który trafił w poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry elblążanie wyprowadzili kontrę, po której wychodzącego z bramki Pazdana przelobował Kamil Kopycki i w ten sposób Olimpia wywalczyła komplet punktów.

Znicz Pruszków —
Olimpia Elbląg
 0:2 (0:1)

0:1 — Kołosow (17), 0:2 — Kopycki (90); sędziował: M. Śliwa (Kielce), żółte kartki: Bochanek (Znicz), Ichim, Kołosow, Raduszko (Olimpia)

Olimpia: Rogaczow — Lewandowski, Ichim, Nadijewski, Ressel, Raduszko (80 Sedlewski), Kołosow, Skokowski (90 Wojtkiewicz), Pietrewicz, Molga (58 Kopycki), Graczyk