środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Przyszedł sprawdzić licznik, a ukradł dwa portfele

2013-05-21 16:10:05 (ost. akt: 2013-05-21 16:13:49)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Mężczyzna, który pod pretekstem kontroli licznika energii elektrycznej został wpuszczony do jednego z mieszkań w Młynarach ukradł z niego portfele. W obu nie było pieniędzy. Łupem złodzieja padł jednak dowód osobisty i legitymacja emeryta.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 11.00 w Młynarach. Do jednego z mieszkań zapukał mężczyzna podający się za pracownika firmy energetycznej. Pod pozorem kontroli licznika został wpuszczony do środka. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę niepełnosprawnego domownika i zabrał dwa portfele, które leżały na stole.

W pierwszym znajdował się dowód osobisty i legitymacja rencisty, drugi był pusty. Okradziony mężczyzna zorientował się, że nie ma jego własności kiedy sprawca już wyszedł z mieszkania.

Policja ostrzega mieszkańców przed tego typu wizytami obcych osób w domach. Radzimy, by weryfikować ich tożsamość, żądać identyfikatorów lub okazania dowodu osobistego. To kolejny przypadek kradzieży na tzw. „pracownika elektrowni”. W przypadku wątpliwości czy nie mamy przypadkiem do czynienia z oszustem, zawsze można wybrać nr 997 i poprosić o przyjazd patrolu policji.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. biedronka #1104620 | 83.25.*.* 5 cze 2013 16:02

    http://kto.wm.pl/opis/2313,alicja-chechl owska-chorchel.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz