Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Strachy Na Lachy po raz drugi na Letnich Ogrodach Polityki

2013-05-23 08:10:00 (ost. akt: 2013-05-22 13:51:53)

Autor zdjęcia: Radosław Polak

Drugiego dnia Festiwalu Dziesiąte Letnie Ogrody Polityki wystąpią Strachy Na Lachy. Będzie to już drugi "raz" zespołu na elbląskich ogrodach (po raz pierwszy grupa była tu w roku 2008). Tym razem muzycy zaprezentują materiał ze swojej premierowej płyty "!TO!". 
Jak zapowiada Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej, koncert odbędzie się w czwartek (6 czerwca) o godzinie 20.30 w Sali "U św. Ducha".

Wiele osób uważa, że w porównaniu do przedostatniej płyty "Dodekafonia" album "!TO!" jest o wiele lżejszy. Zresztą sam Grabaż mówi, że taki album jak "Dodekafonia" można napisać raz na dziesięć lat. Potem przychodzi czas na oddech, aby znowu napisać coś "krwią i flakami." "!TO!" jest właśnie takim oddechem od tematów bardzo poważnych i trudnych.

Na płycie jest trochę "publicystyki" i spraw społecznych (np. "Bloody Poland", "Gorsi" czy ciekawy kawałek pisany z punktu widzenia artysty "I Can’t Get No Gratisfaction"), ale są również kawałki o miłości (jak "Żeby z Tobą być", który jako trzeci singiel promuje płytę).

— Piosenki wpadają w ucho i zaczynamy je nucić bezwiednie już po pierwszym przesłuchaniu płyty — mówi Aleksandra Buła. — Wiadomo, że jeszcze lepiej niż na płytach zespół wypada na żywo. Aby się o tym przekonać, zapraszamy na koncert podczas Letnich Ogrodów Polityki.

Strachy Na Lachy to unikalny pod względem muzycznego stylu projekt znanych z Pidżamy Porno muzyków, będący połączeniem fascynacji muzyką latynoską, miejskim folkiem i prostotą tradycyjnych piosenek, uzupełnianych poetyckimi tekstami lidera, Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego. Podczas koncertu w Bibliotece Elbląskiej Strachy zaprezentują swoją szóstą płytę, która swoją premierę miała w lutym tego roku.

Na panele dyskusyjne, spektakl teatralny i wystawę wstęp jest wolny. Bilety na koncerty są po 25 zł. Można je nabyć w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB