Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Odznaczenia i dyplomy na sesji

2013-05-24 17:06:41 (ost. akt: 2013-05-24 15:40:54)
Honorowe obywatelstwo Pasłęka otrzyma na najbliższej sesji Witold Żak

Honorowe obywatelstwo Pasłęka otrzyma na najbliższej sesji Witold Żak

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

Uroczyście rozpocznie się i zakończy wtorkowa (28 maja) sesja Rady Miejskiej w Pasłęku. Na początku nastąpi wręczenie odznaczeń honorowych Zasłużony dla Kultury Polskiej i dyplomów, nadanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego osobom wskazanym przez pasłęcki samorząd.

W tym punkcie również burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wręczy swoje nagrody za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury.
O godz. 12 rozpocznie się uroczystość nadania honorowego obywatelstwa miasta i gminy Pasłęk Witoldowi Żakowi.

Witold Żak jest lekarzem. Ciesząc się dużym zaufaniem społecznym, pełnił ważne funkcje we władzach samorządowych. M.in. przez dwie kadencje był pasłęckim radnym. Potem mieszkańcy wybrali go do Rady Powiatu. W 1998 roku został jej przewodniczącym, a w kolejnej kadencji - wiceprzewodniczącym.

W części roboczej radni zajmą się m.in. oceną stanu bezpieczeństwa, porządku publicznego i utrzymania czystości na terenie miasta i gminy oraz wysłuchają (i obejrzą prezentację) informacji Mariana Wojtkowskiego, dyrektora Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu na temat działalności prowadzonej przez niego firmy.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. samorządowiec z ponad 20letnim stażem #1097859 | 78.10.*.* 28 maj 2013 20:47

    Znam Pana Witolda od wielu lat w pełnię popieram decyzję Rady Miasta Pasłęk. A Panu Panie Witoldzie serdecznie gratuluję i życzę dużo zdrowia.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Młynary górą ! #1094532 | 37.128.*.* 24 maj 2013 17:58

    Lekarz - tabletkarz. Przyjaciel komuchów powiatowych, czyli większości tuziemców. Czy w zamian za "honorowe" przysługuje darmowy bilet na tramwaj i autobus, którego Pasłęk nigdy nie doczeka ?

    odpowiedz na ten komentarz