środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Włamywali się do osiedlowych piwnic. Część mienia odzyskano

2013-05-26 18:02:51 (ost. akt: 2013-05-26 16:36:34)
Mężczyźni kradli z piwnic także sprzęt budowlany

Mężczyźni kradli z piwnic także sprzęt budowlany

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o szereg włamań między innymi do osiedlowych piwnic. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Wśród odzyskanych przedmiotów znajdują się dwie budowlane zagęszczarki. Te przedmioty jeden ze sprawców próbował kilka dni temu sprzedać oferując je za kwotę około 500 złotych. Zatrzymani mężczyźni to: 29-letni Krzysztof D., 24-letni Piotr M. oraz 35-letni Sławomir R. Zarzuca im się od jednego (w przypadku 29-latka) włamania do 3 czynów w przypadku 24 i 35 latka.

— Mężczyźni włamywali się do piwnic i zabierali wartościowe przedmioty znajdujące się wewnątrz — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Były to m.in. rowery lub sprzęt budowlany czy elektronarzędzia. Dodatkowo 29-latek usłyszy jeszcze zarzut paserstwa, ponieważ zakupił przedmioty wiedząc, że pochodzą one z kradzieży.

Za włamanie Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Górna granica kary za paserstwo to 5 lat wiezienia.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB