Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Włamał się do domu i ukradł konsolę do gier

2013-05-27 12:35:44 (ost. akt: 2013-05-27 12:43:27)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 16-letniego Grzegorza M. Chłopak włamał się do jednego z domów w miejscowości Jelonki i zabrał stamtąd konsolę oraz 3 płyty z grami.

Grzegorz M. postanowił sam sobie zrobić prezent i w tym celu włamał się do jednego z domów w miejscowości Jelonki. Sprawca podważył drzwi balkonowe i następnie dostał się do wnętrza. Z jednego z pokoi zabrał konsolę oraz 3 gry na płytach CD. Całość o wartości 1000 zł.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko wytypowali skąd mógł przyjść włamywacz. Poza tym, pozostawił on sporo śladów swojej działalności, jak również odciski butów. Policjanci niemalże, po tych właśnie śladach doszli do sprawcy. 16-latka zastali gdy siedział już w swoim pokoju. Tam również znajdowały się skradzione przedmioty. Policjanci odzyskali cały sprzęt. W trakcie rozmowy 16-latek przyznał się, że to nie pierwsza jego wizyta w tym właśnie domu. Pierwsza miała miejsce w grudniu 2012 roku. Wtedy jego łupem padł elektroniczny sprzęt jak również gry komputerowe. Teraz 16-letnim „miłośnikiem” gier komputerowych zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Krzysztof Nowacki, KMP w Elblągu