środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Chcieli 500 złotych za oddanie aparatu fotograficznego

2013-05-27 14:50:05 (ost. akt: 2013-05-27 14:50:28)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci zatrzymali 23-letniego Dawida Z. oraz jego rówieśnika Jana K. Obaj usłyszeli zarzut przywłaszczenia przedmiotów wartości około 7 tysięcy złotych. Tyle bowiem warty był sprzęt fotograficzny, który mężczyźni znaleźli w wiacie na Jeleniej Dolinie.

Mężczyzna, który pozostawił sprzęt fotograficzny przypomniał sobie o nim i wrócił w to miejsce. Wtedy okazało się, że ktoś zabrał już jego aparat i teleobiektyw. Jako, że sprzęt był znacznej wartości mężczyzna dał na elbląskich portalach ogłoszenie o zagubionym sprzęcie. To na nie odpowiedział 23-letni Jan K. informując, że odda sprzęt jeżeli… dostanie za niego 500 zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy ten dostarczył prawowitemu właścicielowi reklamówkę z aparatem i teleobiektywem.

Chwilę później został zatrzymany. Policjanci ustalili, że sprawcy przywłaszczenia Dawid Z. oraz Jan K. próbowali jeszcze tego samego dnia po znalezieniu aparatu spieniężyć go w jednym z elbląskich lombardów. Chcieli dostać za niego 500 złotych. Jako, że w lombardzie odmówiono im wypłacenia poszukali właściciela, na którego ogłoszenie się natknęli, to jemu złożyli ofertę odkupienia sprzętu za taką samą kwotę. Teraz obaj odpowiedzą za przywłaszczenie. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Krzysztof Nowacki, KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB