Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Trzy medale szachistów z Elbląga na mistrzostwach województwa

2013-06-05 18:01:41 (ost. akt: 2013-06-05 18:03:23)
Wojciech Bober

Wojciech Bober

Autor zdjęcia: nadesłane/archiwum klubu

To były dla nas bardzo udane mistrzostwa. W Olsztynie wystartowało czworo naszych zawodników, a troje wróciło z medalami — mówi Mariusz Ściwiarski, trener KSzach Start Elbląg, o mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego juniorów w szachach.

Aż dwoje elblążan okazało się najlepszymi. Lidia Czarnecka triumfowała w grupie wiekowej do 9 lat wspólnie z Leną Zarębska z Działdowa, a Wojciech Bober w grupie 15-19 lat.
— Tym samym obronili tytuły mistrzowskie zdobyte przed rokiem — opowiada elbląski szkoleniowiec Mariusz Ściwiarski. 


Z dobrej strony pokazała się debiutująca w turnieju tej rangi Julianna Libura. Młoda szachistka z Elbląga wywalczyła brązowy medal w grupie do 9 lat. Na mistrzostwach regionu debiutował również Mateusz Łukowicz. Zmagania w grupie do 13 lat zakończył na szóstym miejscu. 

— Jego występ trzeba uznać za obiecujący — dodaje Ściwiarski. — Zarząd KSzach Start Elbląg chce podziękować Stowarzyszeniu 50+ za umożliwienie wyjazdu na mistrzostwa.


Do Olsztyna nie pojechał najlepszy elbląski junior Igor Janik. 12-latek jest w kadrze Polski i jest objęty innym programem szkolenia, w związku z tym gra na innych bardzo silnie obsadzonych turniejach, gdzie zajmuje wysokie lokaty. W najbliższą niedzielę powalczy w mistrzostwach Polski seniorów w szachach błyskawicznych w Bydgoszczy.
AKT