Poniedziałek, 17 stycznia 2022. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Pobiegnie ponad pół tysiąca osób? Bieg Filipidesa już w sobotę

2013-06-07 15:16:48 (ost. akt: 2013-06-07 13:21:08)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nawet pół tysiąca osób może pojawić się w sobotę na starcie Biegu Filipidesa na 10 kilometrów. Największa impreza dla biegaczy w naszym regionie odbędzie się w Pasłęku po raz ósmy. Pierwszy Bieg Filipidesa odbył się w Pasłęku w 2006 r., wtedy jeszcze pod inną nazwą. Od tamtego czasu jego organizatorzy wykonali gigantyczną pracę, dzięki której obecnie w Pasłęku odbywa się największy w regionie bieg na 10 km. W ubiegłym roku wystartowało w nim ponad 450 zawodników i zawodniczek, w tym roku udział zadeklarowało przeszło pół tysiąca osób!

Tegoroczna, już ósma edycja tej imprezy odbędzie się w najbliższą sobotę. Tradycyjnie najpierw wystartują dzieci i młodzież (godz. 13.30), która w zależności od wieku będzie się ścigała na dystansach od 200 do 1000 m. Bieg główny na 10 km ruszy o godz. 15.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje od wielu lat Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz burmistrz Pasłęka. W ubiegłym roku na 10-kilometrowej trasie ścigało się ponad 450 biegaczy, a najszybsi okazali się Białorusini Igor Tsetserukou wśród mężczyzn i Nastassia Starovoitava wśród kobiet.

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę rekord frekwencji zostanie pobity - udział w biegu główny zadeklarowało ponad pół tysiąca osób.

— Każdy będzie miał swój cel do zrealizowania. Czy to będzie spotkanie koleżeńskie, integracja z pasjonatami biegania czy też walka o najlepszy czas, rekord życiowy... Każdy powód jest ważny. Mamy nadzieję, że obecność ścisłej czołówki krajowych, i nie tylko, biegaczy długodystansowych także będzie dobrą inspiracją — mówią organizatorzy. 


Nieodłączną częścią imprezy jest Festiwal Zdrowia, czyli piknik sportowo-rekreacyjny.

— W sobotę zabawa dla całych rodzin rozpocznie się w południe i będziemy się bawili przez cztery godziny. Zostanie przygotowany tor przeszkód, piknik rzutowy, konkurs w skoku w dal oraz inne zabawy rekreacyjne — mówi Piotr Zienkiewicz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpas Pasłęk.
AKT

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy Gimpas Pasłęk, Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku

Patronat honorowy: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski

Sponsor Główny: PAMAX – Maria Lisowska
Partner Główny: Gmina Pasłęk

Sponsorzy: PERFECT Stanisław Jasina, Ekofarma Vitalis, PKS Elbląg, Sery ICC Pasłęk, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z Siedzibą w Pasłęku, New Balance, Sala Weselna "Zacisze" Pasłęk

Partnerzy: Bikop Cyfrowe Biuro, Idee Kaffee, Lolbit Komputer Pasłęk, Primbud Pasłęk, AZ Biuroserwis, Foto Grażyna Jundziłł Pasłęk, Szkoła Policealne im. J. Romanowskiej w Elblągu, Zespół Szkół w Pasłęku, Komenda Miejskiej Policji w Pasłęku, Straż Pożarna.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marko #1110606 | 178.36.*.* 11 cze 2013 22:39

  Nie wariujmy z tym biegiem filipidesa, bo znowu w tym roku zabrakło wody i to bieganie w pętlach tez nie za bardzo fajne, wiec spokojnie z tym krytykowaniem Elbląga. Oni dopiero zaczynają i mogą osiągnąć lepsze efekty niż pasłek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. żenada #1106795 | 78.88.*.* 7 cze 2013 20:26

  z tych 120 osób 100 w promocji wpisowego, coś mi sie widzi, że organizatorzy Piekarczyka będą sami chodzić w koszulkach, które tak reklamują, to tego worki na głowie i medal na to wszystko, medal za głupotę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kolo #1106706 | 78.88.*.* 7 cze 2013 18:46

  No, Panowie z Elbląga ... uczyć się od Wielkiego Miasta Pasłęka, jak się zapewnia wysoką frekwencję w dziesięciokilometrowym biegu. U nas "marne" 120 osób jak do tej pory opłaciło Bieg Piekarczyka. Zastój, zastój i jeszcze raz zastój, ale tak to bywa jak MOSiR na kasę liczy. W Elblągu 150 osób to maks :/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz