Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

I Pasłęcki Dzień Recyklingu. Mieszkańcy zamienią odpady na roślinki

2013-06-08 18:00:34 (ost. akt: 2013-06-08 11:07:19)
Podczas akcji będzie można wymienić odpady na rośliny

Podczas akcji będzie można wymienić odpady na rośliny

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Aż 60 kilogramów makulatury trzeba będzie oddać podczas festynu z okazji I Pasłęckiego Dnia Recyklingu, żeby otrzymać jedno drzewko, czy krzaczek. Mieszkańcy Pasłęka i okolic przygotowują się do zamiany wysegregowanych odpadów na roślinki do ogrodów i na balkony.

Jeden punkt będzie można otrzymać za 20 nakrętek z tworzyw sztucznych oraz za pięć: zużytych baterii, puszek aluminiowych, opakowań z tworzyw sztucznych, opakowań szklanych, opakowań po płynnej żywności i napojach oraz za drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za telewizor, monitor i komputer dostanie się od razu 5 punktów. Żeby zdobyć 1 punkt za makulaturę trzeba jej będzie oddać 2 kg.

Drzewko bądź krzew otrzyma się już za 30 punktów, bylinę - za każde 20 punktów. Przypominamy, że elblążanie w tym roku otrzymywali drzewko za 50 punktów, a kwiatki za 30 punktów.
— W Pasłęku taka impreza odbędzie się po raz pierwszy, dlatego na zachętę wprowadziliśmy nieco łagodniejszy regulamin — mówi Marian Wojtkowski, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. — Zresztą nie chodzi o obsadzenie całego ogródka roślinami z festynu, a o dobrą zabawę i zwiększanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Festyn z okazji I Pasłęckiego Dnia Recyklingu zorganizowany będzie 15 czerwca na Placu Tysiąclecia w Pasłęku w godzinach od 10 do 14. Na scenie wystąpią pasłęckie przedszkolaki, uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjaliści, podopieczni ŚDS w Rzecznej oraz zespoły z Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach.
gog