Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Na rowerze ze szkicownikiem do Przezmarka

2013-06-11 21:30:34 (ost. akt: 2013-06-11 21:15:40)

Autor zdjęcia: Materiały promocyjneJuż po raz ostatni przed wakacjami można wziąć udział w rowerowej wyprawie „Podróże ze szkicownikiem”. Tym razem trasa poprowadzi przez Gronowo Górne do Przezmarka. Zbiórka w niedzielę, 16 czerwca, przed CSE „Światowid”.


Dotychczas odbyły się dwie twórcze wyprawy. Uczestnicy wyruszyli w kwietniu do Jeleniej Doliny oraz w maju – do Próchnika. Rezultatem tych wspólnych wycieczek był szereg prac wykonanych w różnorodnych technikach: kilkadziesiąt szkiców węglem, ołówkiem, piórkiem, akwarele.

Będzie można je zobaczyć na wystawie w holu CSE „Światowid” pod koniec czerwca. Najlepsze z nich zostaną ocenione i nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej 17 lat.


Każdy wyjazd to malownicza wyprawa wiejskimi drogami przez zakątki Wysoczyzny Elbląskiej, które stanowią wdzięczny motyw do utrwalenia za pomocą piórka i tuszu, akwareli, pasteli czy węgla. Tym razem, „rowerowi wędrowcy” poszukiwać będą pięknych widoków i fascynujących motywów na drodze do Przezmarka. W samej miejscowości znajdą, godne utrwalenia, zabytki architektury – gotycki kościół oraz narożną wieżę – fragment krzyżackiego zamku.


— Będziemy ćwiczyć szybkie, spontaniczne utrwalanie wrażeń na kartce — mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, organizator wypraw, instruktor plastyki. — Jest to doskonały sposób na podniesienie swoich umiejętności rysunkowych, ale także forma relaksu i wyciszenia, nauka obserwacji otoczenia i odnajdywania w nim piękna i harmonii.


Kosz udziału w wyprawie to 20 zł. Obejmuje on ubezpieczenie uczestników wycieczki oraz materiały plastyczne. Uczestnicy muszą pojawić się na miejscu zbiórki na rowerze.
 Wyjazd  sprzed CSE „Światowid” o godzinie 11. Powrót przewidziany jest tego samego dnia – około godziny 16:00.
 Zapisy pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl. Ze względu na konieczność ubezpieczenia uczestników prosimy o wcześniejsze zapisy na wycieczki. Prosimy również o podanie numeru PESEL w zgłoszeniu.

swŹródło: Dziennik Elbląski