Wtorek, 19 października 2021. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ewa Białkowska: Wybieram chleb zamiast igrzysk2013-06-12 08:54:46 (ost. akt: 2013-06-12 08:58:31)
Ewa Białkowska

Ewa Białkowska

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wywiady z kandydatami na prezydenta Elbląga będziemy publikowali codziennie do 17 czerwca. Są oni prezentowani w kolejności alfabetycznej.

— Dotąd nie była Pani aktywna w polityce. Skąd decyzja o kandydowaniu?

— Uważam za swój atut to, że dotąd nie byłam upolityczniona. Według mnie miastem powinny rządzić osoby nie uwikłane w polityce.

— Ma Pani znakomite osiągnięcia jako trenerka łyżwiarzy. To wystarczające kompetencje, aby kierować 100-tysięcznym miastem?
— Ja nie tylko byłam trenerką. Wyjeżdżając za granicę musiałam być menedżerem, księgową, psychologiem.— Zapowiada Pani odpolitycznienie Urzędu Miejskiego, ale startuje Pani z ramienia partii politycznej? To się ze sobą nie gryzie?

— Ja nie jestem członkiem Ruchu Palikota, jestem apolityczna.— W przypadku wygranej zapowiada Pani oszczędne gospodarowanie w mieście. Na czym to miałoby polegać?

— Nie można udawać bogatego, gdy jest się biednym. Elbląg jest dość mocno zadłużony, więc trzeba maksymalnie zweryfikować wydatki i oszczędzać na czym się da.— Na sporcie również?

— (śmiech) Trzeba zweryfikować środki przyznane na sport. Trzeba taki klucz stworzyć, aby był zadowalający jeśli chodzi o sport kwalifikowany i sport młodzieżowy.— A skąd wziąć środki na dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży? To jeden punktów Pani programu wyborczego.

— Tu nie potrzeba dużych pieniędzy. Jeśli stworzy się dobry system, to będzie można dofinansować np. uczniowskie kluby sportowe. Warto też sięgać po rządowe środki na sport.— A propos oszczędnego gospodarowania: w jednej z wypowiedzi członkowie Pani sztabu stwierdzili, że spółki miejskie szastają pieniędzmi.

— Uważam, że niektóre rzeczy są przeinwestowane. Oszczędności trzeba zacząć od siebie - urzędu i spółek miejskich.— A które spółki miejskie są zbyt rozrzutne?

— Tego nie umiem dzisiaj powiedzieć. Po wyborach potrzebny będzie raport otwarcia, który wykaże dokładnie jaki jest stan finansów w mieście.— A co Pani sądzi o budowie aquaparku?


— To problematyczna sprawa. Zamknęliśmy basen, którym powinniśmy się szczycić. Będę słuchała mieszkańców w tej sprawie. Jeśli będą chcieli takiego obiektu, to postaram się znaleźć inwestora. Myślę jednak, że teraz nie stać nas na to.

Rozmawiał Rafał Maliszewski

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nauczycielka #1112669 | 83.25.*.* 13 cze 2013 22:20

  nadaje się Pani co najwyżej na nauczyciela WF, gdzie pani się pcha i po co??? Tylko kasa pani w głowie a nie dobro Elbląga i jego mieszkańców, idź kobieto na łyżwach pojeździć, nawet córki nie potrafiłaś wychować!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Normalna Hetera #1112474 | 178.37.*.* 13 cze 2013 20:19

  Miejsce tej Pani jest w zarządzie gminy w San Fransisco przy High Asbury gdzie homoseksualiści oraz wszelkiej maści dziwolągi bez "bulu i nadzieji" leczą hemoroidy metodą inwazyjną po parkach, toaletach i chodnikach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pytanie o program #1111219 | 89.77.*.* 12 cze 2013 15:42

  A co z postulatem Anny Grodzkiej o dofinansowaniu operacji zmiany płci dla transseksualistów? Czy Palikoty wprowadzą to w Elblągu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mariola #1111184 | 92.40.*.* 12 cze 2013 15:03

  Kobieto ktoś Ty?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Barnaba #1110902 | 83.9.*.* 12 cze 2013 09:47

  Bla, bla, bla. Kolejna specjalistka, która zna się na wszystkim i na niczym. Tak jak każdy członek (pardon) ruchu pana winarza z Biłgoraja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz