środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Proces w sprawie handlu kobietami.Końca jeszcze nie ma

2013-06-12 13:00:59 (ost. akt: 2013-06-12 13:07:59)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Toczący się przed elbląskim sądem proces w sprawie handlu kobietami zbliża się ku końcowi. W środę spodziewane były mowy końcowe, ale sąd poinformował, że chce przesłuchać jeszcze dwie pokrzywdzone kobiety, by wyjaśnić rozbieżności pojawiające się w ich zeznaniach.

W elbląskim sądzie toczą się dwa procesy dotyczące tej samej sprawy, czyli handlu kobietami. W tym większym na ławie oskarżonych zasiada osiem osób: siedmiu mężczyzn oraz jedna kobieta. Prokuratura zarzuca im, że wywieźli pięć kobiet do Niemiec, do pracy w agencji towarzyskiej.

Proces powoli zbliża się ku końcowi. W środę mowy końcowe mieli wygłosić prokurator oraz obrońcy oskarżonych. Do tego nie doszło, bo sąd poinformował, że chce jeszcze przesłuchać dwie pokrzywdzone kobiety. W ich zeznaniach pojawiły się rozbieżności, które jak tłumaczy sędzia Piotr Żywicki trzeba wyjaśnić. Sąd przesłucha obie kobiety na początku sierpnia i w obecności psychologa.
— W zeznaniach pokrzywdzonych pojawiły się drobne rozbieżności, ale wynikają one z upływu czasu — uważa prokurator Mariusz Marciniak z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. — Natomiast co do istoty, są one zgodne. Kobiety zostały wywiezione, oszukane i nakłonione niemalże w sposób przestępczy do pracy w domu publicznym w Niemczech — dodaje.


Tymczasem przed elbląskim sądem zakończył się inny proces, który dotyczy tej samej sprawy. Tu oskarżeni są dwaj mężczyźni Rafał J. i Marek G. Obaj ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, jeden za granicą, drugi w Elblągu, i dlatego sąd wyłączył ich wątek w tej sprawie do osobnego rozpatrzenia. Sąd obu oskarżonych uniewinnił, ale to rozstrzygnięcie zaskarżyła prokuratura. Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyznał jej rację i nakazał powtórzenie procesu.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. f. #1111190 | 78.88.*.* 12 cze 2013 15:08

    Zywicki, a to ten co tworzy wlasne prawo. I znowu Apelacja w Gdansku uzna ze jest lipa i cofna do ponownego. W Elblagu sedziowie nadaja sie ale na boisko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz