Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Dobrego boksu nie zabraknie. W sobotę turniej o puchar Budzińskiego

2013-06-14 20:53:48 (ost. akt: 2013-06-14 21:05:03)
Od lewej: Sandra Kruk i Żaneta Cieśla

Od lewej: Sandra Kruk i Żaneta Cieśla

Autor zdjęcia: archiwum prywatne/Michał Sobotka

Piętnaście walk, w tym dwie z udziałem kobiet, odbędzie się podczas sobotniego międzynarodowego turnieju o puchar Wiesława Budzińskiego. Początek emocji w hali lodowiska przy ul. Karowej o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas sobotniego turnieju w Elblągu kibice zobaczą w ringu zawodników z Czerniachowska, Gwardiejska i Kaliningradu (Rosja) oraz ASV 1980 Ludenscheid (Niemcy), których prowadzi były zawodnik Startu Elbląg Zbigniew Korzeń. Będą także pięściarze z polskich klubów: Pomorzanina Toruń, Zatoki Braniewo, Niedźwiedzia Kętrzyn, BKS Ziębice oraz Kontry Elbląg.

— Z informacji, jakie otrzymaliśmy, ekipy zagraniczne, mają przyjechać w najsilniejszych składach. Na pewno będą chcieli się dobrze zaprezentować i pokazać boks w dobrym wydaniu — mówi prezes Kontry Krzysztof Stemplewski. — Jestem przekonany, że publiczność zobaczy dobry boks i nie zabraknie emocji oraz ambicji zawodnikom.

Spośród elblążan wystąpią m.in. aktualny mistrz Polski seniorów Grzegorz Brynda, wicemistrz Polski Arkadiusz Lubomski, a także brązowy medalista Andrzej Wasilewski.
— Nie zabraknie także byłych medalistów mistrzostw kraju: Michała Króla i Michała Łoniewskiego — mówi trener Kontry Kamil Stemplewski.
Organizatorzy zaplanowali także dwie walki z udziałem pięściarek Kontry Żanety Cieśli (52 kg) i Sandry Kruk (57 kg).

Puchar ufundowany przez Wiesława Budzińskiego trafi do najlepszego zawodnika turnieju, którego wskażą trenerzy i fundator nagrody. W poprzednich latach zwycięzcami okazywali się: Michał Król (2009 r.), Grzegorz Brynda (2010, 2011 r.) i Andrzej Wasilewski (2012 r.).
Na kibiców będą czekały także atrakcje pozasportowe, takie jak występ Piotra Jacyny z elbląskiej grupy Ryszarda Rynkowskiego z telewizyjnego show "Bitwa na głosy" oraz pokaz motocykli Harley-Davdson z Klubu Motocyklowego "Orzeł".

Sobotni turniej w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej rozpocznie się o godz. 17 (wstęp wolny).
JK