Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wyłudzał telefony i sprzedawał w lombardach

2013-06-16 12:14:00 (ost. akt: 2013-06-16 09:24:33)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci zatrzymali 41-letniego Jerzego S. Mężczyzna oszukał firmy telekomunikacyjne na kwotę blisko 30 tysięcy złotych, wyłudzając usługi oraz telefony komórkowe.

41-latek wpadł na pomysł podpisywania umów z operatorem sieci komórkowych i wyłudzania usług i aparatów telefonicznych. Spłacać rat nie miał zamiaru. Otrzymane telefony komórkowe sprzedawał w lombardach.

Mężczyzna do swojego procederu dobrał sobie kilka przygodnie poznanych osób. To je właśnie instruował i namawiał do zawierania umów. Telefony, które udało im się zdobyć, również za drobną opłatą trafiały do 41-latka. Za znacznie wyższe kwoty sam sprzedawał je w lombardach. Każda z umów opiewała na kwotę od 1500 do nawet 4700 złotych.

Jerzy S. działał w Elblągu, Tczewie i Gdańsku. Swą „działalność” rozpoczął w styczniu tego roku i kontynuował przez kilka miesięcy… dopóki nie wpadł. Policjanci z PG zatrzymali go oraz 3 inne współpracujące z nim osoby. 41-latek usłyszał zarzuty wyłudzenia pieniędzy. Warto zaznaczyć, że Jerzy S. posługiwał się cały czas sfałszowanym zaświadczeniem na podstawie, którego zawierane były umowy.

Teraz odpowie za to wszystko przed sądem. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB