Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Andrzej Wasilewski najlepszy w pięściarskiem turnieju w Elblągu

2013-06-16 21:29:03 (ost. akt: 2013-06-16 20:51:21)
Andrzej Wasilewski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju

Andrzej Wasilewski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) został uznany za najlepszego zawodnika turnieju o puchar Wiesława Budzińskiego, jaki w sobotę (15 czerwca) odbył się w Elblągu i tym samym zdobył główne trofeum.

Podczas sobotniego turnieju w Elblągu odbyło się 14 walk, w tym jedna z udziałem kobiet. Po raz drugi z rzędu główne trofeum, puchar ufundowany przez Wiesława Budzińskiego, zdobył pięściarz Kontry Elbląg Andrzej Wasilewski, uznany za najlepszego zawodnika turnieju.
— To był najlepiej obsadzony turniej w historii. Kilka walk stało na bardzo dobrym poziomie — ocenił Wiesław Budziński, były zawodnik (stoczył 198 walk w karierze), członek kadry narodowej, który miał okazję trenować pod okiem samego trenera Feliksa Stamma. 
Do rywalizacji o ufundowany przez niego puchar przystąpili pięściarze z obwodu kaliningradzkiego, Niemiec oraz polskich klubów (Boks Fordon Bydgoszcz, BKS Ziębice, Niedźwiedź Kętrzyn, Zatoka Braniewo, Kontra Elbląg).

Z bardzo dobrej strony pokazali się pięściarze z dwóch klubów naszego województwa Kontry Elbląg i Niedźwiedzia Kętrzyn. Wszyscy wygrali swoje walki. Powody do zadowolenia miał zwłaszcza Andrzej Wasilewski. W pojedynku kat. 60 kg, po dobrej i szybkiej walce, pokonał Yasira Malika (Niemcy) 5:0.

Pięściarz Kontry został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju i tym samym trafił do niego puchar Budzińskiego.
Inny reprezentant Kontry Grzegorz Brynda, startując tym razem o kategorię wyżej w 56 kg, zwyciężył brązowego medalistę młodzieżowych mistrzostw Rosji Aleksieja Smetanina (Kaliningrad) 4:1.


Po rocznej przerwie do boksu powrócił Michał Król (Kontra). Walcząc bardzo dynamicznie wygrał z Aleksiejem Safonowem (Kaliningrad) 5:0. Rywal w drugiej rundzie wylądował na deskach, ale sędzia pozwolił na kontynuowanie walki.

W jedynej walce kobiet aktualna wicemistrzyni świata Sandra Kruk (Kontra) zmierzyła się z siostrą Żanetą Cieślą (Kontra). Walka miała charakter sparingowy i nie była punktowana, a dla Kruk było to dobre przetarcie przed lipcowymi mistrzostwami Unii Europejskiej.jk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ziomalka #1115514 | 83.25.*.* 16 cze 2013 22:40

    Brawo Andrzej!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz