Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Polskie piłkarki ręczne poznały rywalki na mistrzostwach świata

2013-06-18 17:19:31 (ost. akt: 2013-06-18 17:06:54)
W drodze do mistrzostw świata polskie szczypiornistki pokonały Szwedki

W drodze do mistrzostw świata polskie szczypiornistki pokonały Szwedki

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na pewno nie możemy narzekać na skład naszej grupy, los okazał się sprawiedliwy — ocenił Kim Rasmussen, trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, wyniki losowania grup mistrzostw świata 2013.


Polskie szczypiornistki po raz pierwszy od sześciu lat zakwalifikowały się na imprezę rangi mistrzowskiej. W sobotę (15 czerwca) w Belgradzie (Serbia) odbyło się losowanie grup turnieju finałowego tegorocznych MŚ. Polki zagrają w grupie C., a ich rywalami będą: Norwegia, Angola, Hiszpania, Argentyna i Paragwaj. Do 1/8 finału zakwalifikują się po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.


— To są finały mistrzostw świata, do Serbii przyjedzie wiele bardzo silnych ekip, ale też kilka trochę słabszych, mogę obiecać, że moja drużyna da z siebie wszystko w każdym meczu — powiedział Rasmussen po losowaniu.


Po raz ostatni nasze szczypiornistki uczestniczyły w mistrzostwach świata we Francji w 2007 r., gdzie zajęły 11. MŚ 2013 odbędą się 6-22 grudnia w Serbii. AKTPodział na grupy MŚ 2013Grupa A: Czarnogóra, Holandia, Francja, Korea Płd., Demokratyczna Republika Konga, Dominikana.

Grupa B: Dania, Brazylia, Serbia, Chiny, Japonia, Algieria.
Grupa C: Norwegia, Polska, Angola, Hiszpania, Argentyna, Paragwaj.

Grupa D: Węgry, Niemcy, Rumunia, Czechy, Tunezja, Australia.Źródło: Dziennik Elbląski