Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Fuzja Olimpii oraz Olimpii 2004 coraz bliżej

2013-06-20 07:01:00 (ost. akt: 2013-06-20 16:11:49)
Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To będzie gorące lato w elbląskiej piłce nożnej. Do końca czerwca delegaci Olimpii oraz Olimpii 2004 mają podjąć uchwały o połączeniu obu klubów. Z kolei już 8 lipca piłkarze z Agrykola mają rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w II lidze.

Letnia przerwa dla II-ligowej Olimpii Elbląg będzie krótka, ale na pewno intensywna. Także ze względu na zapowiadaną fuzję z III-ligową Olimpią 2004 Elbląg. Kolejny krok w stronę połączenia mają wykonać delegaci obu klubów, którzy do końca czerwca powinni przegłosować odpowiednie uchwały w tej sprawie.
Prezesi klubów, Łukasz Konończuk (Olimpia) i Paweł Guminiak (Olimpia 2004), nie chcą na razie mówić o szczegółach. Założenia były takie, że Olimpia zajmie się prowadzeniem drużyn seniorskich, a Olimpia 2004 szkoleniem dzieci i młodzieży.
— Wszystko wyjaśni się na początku lipca. Zorganizujemy konferencję prasową, podczas której opowiemy o wszystkich szczegółach — zapowiada prezes Guminiak.

W miniony weekend Olimpia zakończyła pierwszy sezon po spadku z I ligi. W gronie II-ligowców wywalczyła siódme miejsce z największą, obok Stali Rzeszów, liczbą remisów na koncie (15). To chyba najpoważniejszy zarzut, jaki kibice stawiali sztabowi szkoleniowemu. W wielu meczach zespół koncentrował się przede wszystkim na murowaniu dostępu do własnej bramki.
— Wiedzieliśmy, jakim dysponujemy składem, że mam problemy z atakiem, dlatego taktyka była taka, a nie inna. Uważam, że jeśli nie można wygrać meczu to należy go zremisować. Zdobywaliśmy punkty i w sumie siódme miejsce na koniec ligi oceniam jako dobre — mówi prezes Konończuk. — Trener miał za zadanie także ogrywać młodych zawodników i z tego się wywiązał — dodaje.
Wczoraj piłkarze z Agrykola spotkali się na ostatnim treningu. Wakacyjna przerwa w zajęciach będzie krótka, raptem trzytygodniowa. Przygotowania do nowego sezonu elbląska drużyna rozpocznie 8 lipca. W klubie trwają najlepsze negocjacje z zawodnikami. Przesądzone jest to, że odejdą Bartosz Broniarek i Witalij Nadijewski. Zmian będzie jeszcze kilka.
Wiadomo już, że elblążanie rozegrają dwa mecze kontrolne, 10 lipca z Bałtykiem Gdynia w Elblągu oraz 20 lipca z I-ligową Olimpią w Grudziądzu.
— Z kolei 13 lipca zagramy z Chrobrym Głogów w Pucharze Polski. Kolejne sparingi będą uzależnione od tego, jak nam będzie się wiodło w PP — wyjaśnia dyrektor elbląskiego klubu Robert Pilecki.
Liga ruszy 27 lipca.

Przygoda Concordii z II ligą trwała zaledwie rok, chociaż po pierwszej, udanej części sezonu wydawało się, że elblążanie nie będą mieli problemów z zapewnieniem sobie utrzymania. Jesienią drużyna, prowadzona wówczas przez Adama Borosa, swoją techniczną grą i konsekwencją zjednała sobie wielu kibiców. Ten kapitał szybko roztrwoniła wiosną, kiedy w klubie już nie było Borosa. Działacze postanowili podziękować dotychczasowemu szkoleniowcowi za pracę i to był chyba ich największy błąd. Efekt, to przedostatnie miejsce w tabeli na koniec sezonu.
— Zakończyliśmy sezon na spadkowym miejscu, ale jeszcze oficjalnego komunikatu z PZPN o degradacji nie dostaliśmy — informuje prezes klubu Mirosław Pelc.

Wiadomo, że do nowego sezonu Concordia przystąpi w mocno zmienionym składzie.
— Jesteśmy po pierwszych rozmowach z zawodnikami. Wiadomo już, że na testy wyjadą: Michał Kiełtyka (Olimpia Grudziądz) i Mateusz Bogdanowicz (Termalica Nieciecza). Radosław Stępień i Jakub Zejglic, którzy byli wypożyczeni z Lechii Gdańsk, mają wrócić do macierzystego klubu. Tomaszem Samborem zaś interesuje się Barkas Tolkmicko — wylicza prezes Pelc. — Pozostali zawodnicy muszą się określić do 29 czerwca, wówczas będziemy wiedzieli na czym stoimy i jak budować kadrę na nowy sezon. Szukamy także nowego trenera dla naszej drużyny.
jk,AKT

Źródło: Dziennik Elbląski