Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

II edycja Elbląskiego Testu Coopera

2013-06-20 19:15:10 (ost. akt: 2013-06-20 15:17:21)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

W najbliższą środę elblążanie będą mieli okazję kolejny już raz sprawdzić swoją wydolność krążeniowo-oddechową. 26 czerwca o godzinie 18:00, na bieżni lekkoatletycznej stadionu przy ul. Saperów, odbędzie się druga edycja Elbląskiego Testu Coopera.

Pierwsze spotkanie odbyło się 29 maja i mimo kłopotliwego terminu wzięło w nim udział prawie 20 osób. Startujący mieli okazję sprawdzić się w teście, który polega na 12 minutowym nieprzerwanym biegu.

- Pierwsza edycja testu pokazała, że w Elblągu jest zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy. Kontynuując inicjatywę, organizujemy drugą edycję testu. Tym razem sportowcy będą mieli okazję nie tylko sprawdzić wydolność oraz progres wyniku, ale także poznać specyfikę pracy serca podczas wysiłku, gdyż zarówno godzinę przed, jak i zaraz po biegu będzie możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego. Zapraszam serdecznie wszystkich zapalonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością. Następne nasze spotkanie zorganizowane zostanie pod koniec sierpnia i będzie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości wydolnościowych po okresie wakacyjnym. Planujemy również urozmaicić nasze spotkania o inne elementy związane ze zdrowiem, a dla tych którzy chcą sprawdzać swoją wydolność częściej lub wstydzą się rywalizacji chcemy w najbliższym czasie, na stadionie przy ul. Saperów, wyznaczyć specjalny tor z objaśnieniami do wykonywania samodzielnych sprawdzianów testu Coopera - mówi Mirosław Puta, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Aby usprawnić organizację, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do testu (imię, nazwisko, wiek) pod adresem ds@umelblag.pl lub w dniu zawodów na miejscu.
Urząd Miejski w Elblągu