Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Integracyjnie z myślą o promocji tenisa stołowego

2013-06-24 14:03:06 (ost. akt: 2013-06-24 13:50:47)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

„Zagraj z mistrzem” – to myśl przewodnia bardzo dobrze przyjętego przez uczestników Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Ludowym Klubem Sportowym Mlexer oraz Integracyjnym Klubem Sportowym Atak.

W różnych kategoriach wiekowych rywalizowało w trzech kategoriach blisko 40 osób, w tym w osobnej grupie zawodnicy niepełnosprawni.

Rywalizację młodzieżową wygrał Karol Toporek z Pruszcza Gdańskiego wyprzedzając Michała Kowalskiego i Jacka Świtalskiego z Elbląga. W kategorii senior zwyciężył Wojciech Wlazło (Mlexer Elbląg) przed Sylwestrem Glinieckim (ESK Nestora Elbląg) i Krzysztofem Bojanowskim (Mlexer Elbląg). Wymienionych honorowano statuetkami i nagrodami rzeczowymi.
Wśród 11. startujących osób niepełnosprawnych najlepszy okazał się Mirosław Urbaniak (Środowiskowy Dom Pomocy Elbląg) przed Pawłem Burzykowskim (Środowiskowy Dom Pomocy Elbląg) i Dariuszem Naus (Stowarzyszenie Sprawniejsi Elbląg). Tu też były statuetki i nagrody rzeczowe, ale ze szczególnym wzruszeniem przyjęto moment honorowania nagrodą najlepszego w tej kategorii tenisisty przez podopiecznego Fundacji „Dlaczego pomagam” - Filipa Bałdygę.

Była też okazja do konfrontacji umiejętności z zawodnikami szerokiej kadry narodowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego, grającymi w superlidze Karolem Szarmachem i Tomaszem Sposobem.
Natomiast gość specjalny turnieju Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej seniorów PZTS, udzielał porad w zakresie techniki i taktyki gry. LKS Mlexer udostępnił profesjonalny sprzęt treningowy, a dodatkową, typowo sportową atrakcją był konkurs „Odbierz serwis mistrza”.
MOSiR