Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Brąz elbląskich tenisowych weteranów z Krakowa

2013-06-25 17:07:55 (ost. akt: 2013-06-25 13:38:27)

Autor zdjęcia: MOSiR

Elbląski debel tenisistów stołowych Tadeusz Piasecki i Józef Pyka wywalczył brązowe medale na Mistrzostwach Polski Weteranów zorganizowanych przez Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego na obiektach KS Bronowianka.

W mistrzostwach wystartowało 239. zawodników i 25. zawodniczek z całego kraju. Wśród nich był duet członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora Józef Pyka i Tadeusz Piasecki w kategorii wiekowej powyżej 75 lat. Elbląscy nestorzy w pierwszej fazie czterodniowego turnieju wystartowali w turnieju indywidualnym, w którym zajęli miejsca w środku stawki: 12. Tadeusz Piasecki i 14. Józef Pyka.

Następnie spróbowali z większym powodzeniem sił w grze deblowej, bo w tym turnieju zajęli trzecie miejsce uhonorowane medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi.

- Dla nas było to fantastyczne przeżycie – przyznaje Józef Pyka. – Tadek utrzymuje wysoką formę, bo to nie pierwszy jego sukces z mistrzostw weteranów. Wcześniej ja też zdobywałem podobne trofea. Staramy się utrzymać kondycję uczestnicząc w rozgrywkach ligowych i turniejach organizowanych przez elbląski MOSiR, a na tegoroczne mistrzostwa do Krakowa pojechaliśmy, bo wsparł nas jako jedyny w mieście finansowo ESK Nestora. Brązowymi medalami potwierdziliśmy, że była to trafna decyzja, za którą bardzo dziękujemy – podkreśla Józef Pyka.
MOSiR

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #1125595 | 178.235.*.* 26 cze 2013 10:44

    Podpis pod tym zdjęciem fatalny - info do wydawcy strony

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz