środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Efektowny koniec sezonu. Barkas Tolkmicko wygrał z Drwęcą 5:1

2013-06-26 19:07:00 (ost. akt: 2013-06-27 10:50:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Piłkarze Barkasa Tolkmicko zakończyli w środę (26.06) sezon pokonując na wyjeździe Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie aż 5:1. Już wcześniej tolkmiczanie zapewnili sobie awans do III ligi. Drużynie Adama Borosa gratulujemy!

Barkas mecz ostatniej kolejki z Drwęcą rozegrał awansem. Pozostałe spotkania odbędą się w najbliższą sobotę. Już wcześniej było jednak pewne, że niezależnie od ich wyniku drużyna z Tolkmicka ukończy ligę na pierwszym miejscu w tabeli.

Drużyna z Tolkmicka w tym sezonie była bezsprzecznie najlepsza w warmińsko-mazurskiej IV lidze. Zakończyła rozgrywki z imponującym bilansem 25 zwycięstw, 3 remisów i tylko 1 porażką. Piłkarze zdobyli najwięcej, bo 88 goli, a zarazem najmniej (11) stracili. Nowy sezon rozpoczną w III lidze.


— Robimy małe kroki do przodu pod względem prowadzenia gry, umiejętności wypracowania sobie sytuacji podbramkowych w określony przez nas sposób — mówi trener tolkmiczan Adam Boros. — Małymi krokami będziemy dążyli do tego, żeby nie zadowalać się tylko awansem i pobytem w III lidze, ale odegrać w niej znaczącą rolę.