Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Nocna akcja nad morzem. Cel: pijani kierowcy

2013-06-27 21:34:37 (ost. akt: 2013-06-27 21:39:40)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Lato to czas wytężonej pracy dla policjantów na Mierzei Wiślanej. Wśród tłumów turystów zmierzających na plaże, są też i tacy, którzy zapominają o ty, by nie wsiadać za kierownicę po pijanemu. Konsekwencje bywają tragiczne.

- Chociaż sezon turystyczny jeszcze w pełni nie rozpoczęty Krynicę Morską już dziś odwiedzają znaczne ilości turystów. W weekendowe wieczory lokale rozrywkowe nadmorskiego kurortu przyciągają młodych ludzi z terenu całego powiatu nowodworskiego i spoza niego - tłumaczą policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego.

Dla nowodworskich funkcjonariuszy lato to czas wytężonej pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom.
- Nadmorskie tereny podczas wakacji odwiedza nawet 100 tysięcy turystów. Wraz z tłumem wczasowiczów pojawiają się tu również i przestępcy, którzy chcąc wykorzystać brak czujności wypoczywających osób liczą na łatwy łup - wyjaśniają stróże prawa.

Policjanci dodają, że zdarzają się także i tacy turyści, którzy zapominają o tym, że nie należy wsiadać po alkoholu za kierownicę. Konsekwencje bywają tragiczne.

21-letni Patryk C. z Elbląga dzisiaj siedzi w więzieniu. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie, kiedy w ubiegłym roku stracił panowanie nad bmw i wjechał w przydrożny bar. Po drodze staranował czteroosobową rodzinę. Jedna kobieta zginęła w wyniku obrażeń. Niedawno został skazany za to na karę 5 lat i 6 miesięcy więzienia (więcej tutaj.

Tak tragiczny konsekwencji nie miało niedawne zdarzenie w Stegnie, ale wszystko mogło zakończyć się o wiele gorzej. 19-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, wracając znad morza ze Stegny, stracił panowanie nad samochodem i wjechał na chodnik. Na szczęście, w tym momencie na chodniku nikogo nie było. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy (więcej tutaj)

By wyłapać takich "turystów" policjanci z Nowego Dworu zapowiadają kolejne akcje, takie jak ta przeprowadzona w połowie czerwca. Wtedy w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili w Krynicy Morskiej łącznie około 70 badań trzeźwości, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne samochodów. W ręce mundurowych wpadł również mężczyzna, który posiadał przy sobie narkotyki.

Za kierowanie po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB