środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

VI Ogólnopolski Cross Kajakowy i regaty rodzinne

2013-07-01 09:32:11 (ost. akt: 2013-07-01 10:58:29)

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska
Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała w sobotę amatorom kajakarstwa. Na rzece Elbląg ścigali się na kajakach i dorośli i dzieci. — Super płynęło się dzisiaj z tatą. Byliśmy pierwsi, wygraliśmy. To ogromna radość — powiedział nam jedenastoletni Przemek Rojek.
Działacze elbląskiego oddziału PTTK zorganizowali w sobotę dwie imprezy kajakowe na rzece Elbląg: VI Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiało i Regaty Rodzinne "Dwa Mosty". 
Uczestnicy crossu kajakowego rywalizowali w dwóch kategoriach. Grupa zaawansowana musiała przepłynąć 25 km, a grupa amatorska — 12,5 km. Start obydwu grup miał miejsce przy bulwarze Zygmunta Augusta.

Zaawansowani płynęli do pierwszej boi na Zalewie Wiślanym i z powrotem, amatorzy — do mostu pontonowego w Nowakowie.

— Trzeba było się przygotować do wyścigu na 25 km. Jego uczestnicy trenowali już wcześniej. Z powrotem było trudniej, bo wiał wiatr w twarz — mówi Krzysztof Rydzyński prezes Klubu Turystyki Kajakowej Druzno działającym przy elbląskim oddziale PTTK. 
Po południu, również przy bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się Regaty Rodzinne "Dwa Mosty". Można było bezpłatnie pościgać się kajakiem na dystansie 400 m. 
— Po raz pierwszy zorganizowaliśmy regaty rodzinne, które nazwaliśmy "Dwa Mosty", w ramach Dni Elbląga — mówi Marek Kamm, inspektor w departamencie sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, który był współorganizatorem rodzinnych zmagań na rzece Elbląg. 

Zakończenie obydwu imprez odbyło się o godz. 18. Najlepszym wręczono puchary, dyplomy i nagrody.
kr


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB