środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Nielegalnie wydobywał bursztyn

2013-07-03 10:37:20 (ost. akt: 2013-07-03 10:40:03)

Autor zdjęcia: arch. SG w Krynicy Morskiej

Kara grzywny lub aresztu grozi 22-latkowi ujętemu wczoraj w Krynicy Morskiej przez Straż Graniczną i Straż Leśną podczas wydobywania bursztynu.

W rejonie Krynicy Morskiej, na chronionym obszarze (Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, ujęty w programie Natura 2000) wspólny patrol natrafił na zorganizowany proceder wydobywania bursztynu metodą płukania. Najprawdopodobniej 22-latek dopiero rozpoczynał nielegalną działalność, bo nie miał jeszcze urobku, choć na miejscu pracowały motopompy, przepłukiwany był piasek.

Funkcjonariusze zlikwidowali „kopalnię”, zabezpieczając motopompy, pojemniki, węże strażackie i inne akcesoria o szacunkowej wartości prawie 7 tys. zł. Trafiły do depozytu Straży Leśnej w Elblągu.Strażnicy przeszukali okolicę. 300 metrów od miejsca procederu zastali dwóch mężczyzn w roboczych ubraniach (31 i 47 lat). Przesłucha ich Straż Leśna, by ustalić, czy mieli związek ze sprawą.W działaniach uczestniczyli wspólnie funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Krynicy Morskiej i Elblągu oraz Straży Leśnej w Elblągu, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.
Andrzej Juźwiak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB