Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Zamieszanie ze śmieciami. Gdzie wyrzucić stary tapczan?

2013-07-03 12:07:14 (ost. akt: 2013-07-03 10:58:36)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

— Z domku na działce muszę wyrzucić stary tapczan i fotel. Dałam nawet ogłoszenie, że oddam te rzeczy za darmo. Jednak chętnych nie było, bo te meble są naprawdę w kiepskim stanie. Dzisiaj żałuję, że od razu nie postawiłam ich przy pojemnikach na śmieci. Na pewno do tej pory by ich już nie było. A teraz nie wiem, czy nadal mogę się w ten sposób pozbyć tego typu balastu. Córka mnie ostrzega, że nie... — denerwowała się w telefonicznej rozmowie z redakcją Marzena Sulikowska.

Do końca czerwca tzw. odpady wielkogabarytowe, stawiane przez mieszkańców przy pojemnikach, prędzej, czy później były zabierane przez firmę wywożącą z danego rejonu śmieci. Teraz jeżeli ktoś chce się pozbyć starej szafy, kanapy, czy zepsutej lodówki właściwie powinien poczekać z tego typu porządkami do wystawki. Dobra wiadomość jest taka, że od 1 lipca, odpowiednik miejskiej akcji "Podaruj - darując jesteś lepszy" powinien być w każdym sektorze organizowany (przez firmę wywożącą śmieci) raz w miesiącu. Poprzednio, w danej dzielnicy, wystawka odbywała się tylko raz do roku.
— Może się zdarzyć, że ktoś nie czekając na wystawkę "podrzuci" stary fotel, czy materac pod śmietniki. W takich sytuacjach o ich usunięcie musi zadbać zarządca nieruchomości — informuje Anna Kulik, dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska elbląskiego ratusza.
Kto nie chce sprawiać kłopotów swojemu zarządcy, a wystawkę w swoim sektorze ma np. dopiero za trzy tygodnie, może niepotrzebne mu już duże rzeczy wywieźć na własny koszt do Zakładu Utylizacji Odpadów w Rubnie Wielkim.
— ZUO taki wielkogabarytowy odpad przyjmie za darmo — zapewnia Anna Kulik.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nie #1132807 | 109.241.*.* 3 lip 2013 19:00

    ja zawiozę to na Zawadę i wywale pod okno Kulikowej

    odpowiedz na ten komentarz