Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

"Taśmy Wilka". Mocny akcent przed drugą turą wyborów

2013-07-04 12:15:27 (ost. akt: 2013-07-04 15:41:03)
Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Mocny akcent tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich w Elblągu. W internecie pojawił się zapis fragmentów rozmowy kandydata PiS i zwycięzcy I tury Jerzego Wilka z nieujawnioną osobą. Jerzy Wilk wypowiada się w sposób kontrowersyjny o sytuacji w mieście.

Mówi o "wspólnym froncie" swojej partii i elbląskiego Ruchu Palikota. Padają krytyczne słowa o rywalce, Elżbiecie Gelert z PO. Jednocześnie kandydat PiS mówi, że nie zamierza ulegać wpływom prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Zamieszczone w serwisie YouTube nagranie zatytułowano "Przepraszam za PiS". Nie jest to zapis całej rozmowy. Częściowo wycięto wypowiedzi drugiego rozmówcy, a kwestie kandydata PiS zmontowano. Rozmowa poświęcona jest sytuacji w Elblągu, głównie okolicznościom, w jakich doszło do odwołania poprzedniego prezydenta miasta i rozpisania nowych wyborów.


Jerzy Wilk krytykuje Rafała Maszkę, szefa lokalnych struktur Ruchu Palikota. Stwierdza, że nosi on koszulkę z napisem "Przepraszam za PiS", co nie przeszkadza mu jednocześnie wchodzić w porozumienie z obecnym kandydatem. Mówi też, że do tej pory publicznie nie powiedział "ani jednego złego słowa pod adresem Ruchu Palikota" i dodaje, że wszyscy zrobili coś dobrego dla miasta. Zaznacza, że wspólnym celem było usunięcie PO z władz.

Jerzy Wilk deklaruje, że nie zamierza być prezydentem przez rok, ale przez pięć lat. Dodaje, że nie zamierza ulegać "centrali" PiS. Wyraża też pogląd, że zwycięstwo wyborcze Elżbiety Gelert w II turze wyborów będzie oznaczało brak jakichkolwiek zmian w mieście. Kandydat PiS sugeruje też, że Gelert była najbardziej zaufaną osobą odwołanego prezydenta Grzegorza Nowaczyka i że była zamieszana w "wyprowadzanie oddziałów" z placówek opieki zdrowotnej, na czym miała skorzystać ona i kierowana przez nią placówka.

Grzegorz Nowaczyk został odwołany ze stanowiska prezydenta Elbląga 14 kwietnia. Za odwołaniem opowiedziało się 96 procent głosujących.
24 czerwca odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wygrał je kandydat PiS Jerzy Wilk, który zdobył niecałe 31,79 procent głosów. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Gelert z Platformy Obywatelskiej, która zdobyła 21,25 procent głosów. Zmierzą się w tę niedzielę w drugiej turze wyborów.IAR/kl/zr

Komentarze (79) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. POPIS POLITYCZNY #1134422 | 81.190.*.* 5 lip 2013 11:26

  To jest prawda o tym jak się w samorządzie i w Polsce rządzi. Naiwny ten kto sądzi że to się zmieni. Jaka demokracja to jest ukryty totalitaryzm ( urzędowę kumoterstwo, nepotyzm i syndrom bmw(bierny, mierny, wierny). To jest wszędzie na osiedlu, w spółdzielni, w środowiskach lokalnych( szkoła, kościół, najbliższe otoczenie wszędzie są układy i przekręty o różnym natężeniu i skali. Trzeba jak najszybciej zebrać podpisy( ruchu obywatelskiego) o projekt zmiany ustawy wyborczej - projekt obywatelski, gdzie ludzie mogliby kandydować niezależnie od ustalanych i rekomendowanych w Warszawie list ( brak sprawy obywatelskie w swoje ręce, zakładać jak najwięcej komitetów, robić konkurencję dla tych politycznych drani, którzy się ciągle ugadują, dla partykularnych potrzeb i własnych stołków z dużymi uposażeniami a ludzi mają za nic. Obywatele bierzmy sprawy w swoje ręce zacznijmy działać i się tym obłudnikom przeciwstawiać!!!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ola .................. #1134418 | 178.235.*.* 5 lip 2013 11:23

   panie tusk MOŻE LEPIEJ PAN WILK POwinien SPOTYKAĆ SIĘ NA CMENTARZACH JAK pana KUMPLE W AFERZE HAZARDOWEJ KTÓRĄ ZAMIECIONO POD DYWAN ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Probaszcz #1134389 | 62.148.*.* 5 lip 2013 10:57

   W prywatnych rozmowach też przeklinam, chociaż jestem księdzem. I co, czy to mnie dyskwalfikuje??? Z tego co wiem, każdy przeklina (politycy w szczególności, niezależnie od formacji i złodzieje), ale ważne, aby tego nie robić publicznie!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Przez głupotę nie bedzie syty. #1134365 | 78.8.*.* 5 lip 2013 10:37

   Wilk dogaduje sie z gosciem po wyrokach i z partii antykośćielnej to jest zenujace i skandaliczne.U mnie jako człowieka o pogladach prawicowych Wilk stracił szcunek i powazanie.W pierwszej turze głosowałem na niego czego bardzo żałuję..

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Któryś na liście Wilka? #1134338 | 83.11.*.* 5 lip 2013 10:07

   Prosiłby jednak jeszcze przed ciszą wyborczą o to żeby Redakcja poprosiła o komentarz Edmunda Szweda, Kazimierza Falkiewicza, Edwarda Pukina, Zbigniewa Kraśniańskiego oraz przewodniczącego Elbląskiej Solidarności żeby odpowiedzieli w kontekście słów Jerzego Wilka "... wszy i gnidy..." czy wymienieni czują się bardziej wszą czy gnidą?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (79)