Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

TRIO-BASKET na Orliku z MOSiR-em

2013-07-06 14:01:00 (ost. akt: 2013-07-05 09:50:45)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Nabiera rumieńców projekt „Wakacje 2013 z MOSiR-em” i to dosłownie. Było to widoczne na „Orliku” przy Zespole Szkół Nr 1 na ul. Korczaka, gdzie w czwartek rozegrano pierwszy wakacyjny turniej TRIO-BASKET. Rumieńce powodowały nie tylko emocje walczących pod koszami drużyn, ale także nagrzane do blisko 30 stopni powietrze. Letnia aura nie zraziła sympatyków koszykówki, bo w turnieju wystartowało 15 zespołów podzielonych na kategorie. Zwycięzcę trzeba było wyłonić w czasie max do 10 minut gry lub do zdobycia 16 punktów.

W kategorii Open po rozegraniu 12 spotkań eliminacyjnych odbyły się mecze półfinałowe, a następnie w pojedynku o trzecie miejsce „Basket Team” wygrał 16:10 z zespołem „Official”. Zwyciężyła drużyna „Dżojstik”, wygrywając 10:9 finał z zespołem „Walenie w basenie”.
Drużyny grały w składach: „Dżojstik” – Rafał Brzozowski, Paweł Bartosiński, Tomasz Lipski, Dawid Nowakowski; „Walenie w basenie” – Sebastian Gliński, Bartosz Majewski, Kacper Szuszkiewicz; „Basket Team” – Arkadiusz Sadowski, Kacper Zawidow, Tomasz Czerwiński, Wojciech Przedpełski.

W rywalizacji zespołów szkół podstawowych zdecydowany prymat w umiejętnościach snajperskich należał do drużyny „MTI Team” grającej w składzie Mateusz Myśliwiec, Patryk Tabaszewski, Filip Gnysiński i Kamil Kowalczyk. Drugą lokatę wywalczyli „Łaciaki” – Mateusz Rettke, Jakub Cholewa, Mateusz Wiśniewski i Mateusz Skop, a na trzecim miejscu uplasował się zespół „Atomówy” – Michał Kmiecik, Tymek Kmiecik, Konrad Jakimowicz i Marcel Podowski.

W turnieju wystartowały również trzy drużyny dziewcząt w odrębnej kategorii. Najlepszą okazała się „Drużyna X” – Ola Literska, Natalia Kmiecik i Paulina Kmiecik. Drugi był zespół „Klaudia Team” – Weronika Stryjek, Klaudia Włodarczyk i Weronika Michalak, a trzeci „Basket Team SP 15” – Karolina Wiszniewska, Kamila Moch i Izabela Sieczka.

Kolejny turniej, z bezpłatnym uczestnictwem chętnych drużyn, zaplanowano także w czwartek, 18 lipca, na „Orliku” przy ZS nr 1 na ul. Korczaka. Zapisy do turnieju od godz. 12.30 do godz. 12.55. Początek zawodów godz. 13.00.
Szczegółowe wyniki oraz galerie zdjęć dostępne na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu
MOSiR