Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Świętojańska Wiesiada w Oleśnie

2013-07-07 19:40:04 (ost. akt: 2013-07-07 19:22:34)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Już trzeci raz mieszkańcy powiatu spotkali się w malowniczej miejscowości Oleśno, aby wspólnie bawić się podczas najkrótszej nocy w roku.

Tym razem oprócz atrakcji typowych dla Nocy Świętojańskiej: szukania kwiatu paproci, puszczania wianków na wodę, mieliśmy okazję uczestniczyć w Świętojańskiej Wiesiadzie.

„Świętojańska Wiesiada” to konkurs dla zespołów folklorystycznych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”. W tym roku, na deskach sceny usytuowanej w oleśnieńskim parku, w konkursie wzięło udział 5 zespołów: „Melodie z Godkowa”, „Słoneczniki” i „Karo” z Elbląga, „Karszewianki” z Karszewa i „Gronowiacy” z Gronowa Elbląskiego.

Występy zespołów bardzo podobały się publiczności, która oczarowana wspaniałymi głosami artystów, nie szczędziła braw. Każdy z zespołów, na prośbę publiczności występował również poza konkursem. Ostatecznie zwyciężyli „Gronowiacy” a Nagrodę Publiczności odebrał zespół „Karo”.

Bardzo wielkie wrażenie na publiczności wywarły zespoły z Karszewa i Godkowa. Artyści z tych zespołów prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.
„Słoneczniki” odznaczały się niebywałą energią na scenie, rozśpiewując przy tym, całą widownię. Wszystkie zespoły otrzymały od mieszkańców Oleśna, statuetki „OLEŚ- 2013”.

Dzięki występom wspaniałych artystów, uczestnicy III Nocy Świętojańskiej, po zakończeniu konkursu, w doskonałych humorach, wzięli udział w zabawach, tańcach i śpiewach do białego rana.
Marlena Szwemińska


Źródło: Artykuł internauty